Порятунок тварин та взаємодопомога. Як херсонці рятуються від повені

Порятунок тварин та взаємодопомога. Як херсонці рятуються від повені

Ексклюзивно
Порятунок тварин та взаємодопомога. Як херсонці рятуються від повені
. Херсон. Човен пливе через затоплену Корабельну площу, 7 червня 2023 року, Фото: Суспільне Херсон

Протягом 7 червня у деяких районах Херсона продовжує прибувати вода через підрив російськими військовими Каховської ГЕС. З моменту аварії рівень води в Дніпрі підвищився майже на шість метрів, підтоплені 2629 житлових будинків у 20 населених пунктах в правобережної Херсонщини. За даними МВС України, найскладніша ситуація у Корабельному районі Херсона. Там підтоплено понад 1800 будинків. Евакуація у місті триває. Якою була ситуація в місті сьогодні, бачили кореспонденти Суспільного.

Порятунок тварин та взаємодопомога. Як херсонці рятуються від повені
Херсон. Двоє людей на човні пливуть вулицями міста, 7 червня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Херсонка Олена Маляренко живе в районі річкового порту у Херсоні. Її будинок затопило майже до стелі. Зібрала деякі речі, забрала котів та переїхала у помешкання у центр міста, яке запропонували друзі.

"Вчора в моєму районі вода стояла уже на пів метра, але я ввечері повернулась і ще дещо евакуювала зі своєї квартири. Обійшла, нагадала сусідам про небезпеку. Сьогодні я приїхала в свій район, щоб подивитися, що там відбувається і побачила, що моя квартира на два метри в глибину. Я вплив дісталася до неї, думала хоч подивитися що там. В принципі все, що зібрала непосильним трудом — більше нічого нема", — розповіла Олена.

Порятунок тварин та взаємодопомога. Як херсонці рятуються від повені
Херсон. Троє людей біля човна на затопленій площі Корабел, поряд собака, 7 червня 2023 Фото: Суспільне Херсон

У місті триває евакуація, говорить Олена. Але рятувати потрібно не лише людей, а й тварин, яких покинули господарі.

"Ми витягали сьогодні і котів і собак прив'язаних, покинутих. Ми просто відпускали цих тварин. То Херсон найближчим часом має потребу в тому, щоб вивезли цих тварин", — вважає жінка.

Порятунок тварин та взаємодопомога. Як херсонці рятуються від повені
Херсон. Човни для евакуації місцевих жителів з районів підтоплення, 7 червня 2023 року, Фото: Суспільне Херсон

В районі річкового порту розташований і будинок Володимира. Чоловік каже, зранку побачив, що у будинках поряд затоплені перші поверхи.

"Мою квартиру не затопило, бо на третьому поверсі. Але мені, щоб вийти з будинку, довелося роздягнутися. І я зайшов у воду і під'їхав човен, я підтягнувся і стрибнув у нього. А потім декілька рейсів робив з хлопцями, допомагав людей вивозити. Світла немає, але газ і вода, на той момент, коли я виїжджав, ще були", — розповів чоловік.

Порятунок тварин та взаємодопомога. Як херсонці рятуються від повені
Херсон. Діти граються біля підтопленого будинку, 7 червня 2023 року, Фото: Суспільне Херсон

З підтопленої багатоповерхівки поблизу Корабельної площі Валерія евакуювали останнім.

"Нас там затопило по другий поверх, а я на третьому, там чисто все. Зараз так слабенько трохи прибуває вода, а вчора залило дуже швидко", — говорить Валерій.

За словами херсонки Ірини, евакуювати людей та тварин зранку почали і в мікрорайоні Шуменський.

"Це річка Верьовчина. За нашими спинами видно селище Геологів, вода почала прибувати тут з ночі. Зараз вода ще прибуває. Будинки, які розташовані поруч Куліша, по вулиці Парковій вже підтоплені. Тут в підвалах вода є. На Куліша в будинках там уже вода є на перших поверхах", — говорить жінка.

За даними голови Херсонської обласної військової адміністрації Олександра Прокудіна евакуація триває. Водночас російські окупанти продовжують обстріл житлових кварталів.

"Війська РФ продовжують обстріл житлових кварталів, наражаючи на смертельну небезпеку людей, які рятують і рятуються від великої води. Крім цього держава терорист не зупиняється на великому терорі. Так, сьогодні зранку була здійснена хакерська атака на програмне забезпечення гарячої лінії ОВА. За цими телефонами люди дзвонили аби отримати консультацію або попросити про евакуацію", — повідомив Прокудін.

Станом на вечір 7 червня понад 1900 людей, з них — 103 дитини евакуювали з підтоплених районів правобережної Херсонщини, повідомило МВС України.

Підвищення рівня води в Херсоні ще фіксується, але темпи підйому знизилися. Найскладніша ситуація у Корабельному районі міста. Там підтоплено понад 1800 будинків.

На початок