Через посилення російських обстрілів Кізомиса на Херсонщині влада громади вирішила організувати евакуацію людей

Через посилення російських обстрілів Кізомиса на Херсонщині влада громади вирішила організувати евакуацію людей

Доповнено
Через посилення російських обстрілів Кізомиса на Херсонщині влада громади вирішила організувати евакуацію людей
. Херсонщина, село Кізомис, пошкоджений обстрілами РФ будинок. Фото: Херсонська обласна прокуратура/Telegram

Через масовані артилерійські обстріли і бомбардування російськими військами Кізомису, комісія техногенно-екологічної небезпеки та надзвичайних ситуацій Білозерської селищної військової адміністрації вирішила організувати евакуацію жителів.

Про це на сторінці у Facebook повідомила Білозерська СВА.

Родинам з дітьми пропонують виїхати за межі Кізомиського старостату, іншим людям тимчасово переїхати в інші села громади. Всім охочим виїхати треба звернутися до старости або військової адміністрації, йдеться в повідомленні.

Як прокоментував Суспільному заступник начальника Білозерської селищної адміністрації Олексій Журавленко, оголошена евакуація є добровільною, ніхто не змушує людей виїжджати. Якщо будуть охочі переїхати на певний час до іншого населеного пункту, то військова адміністрація це організує.

"Жителів Кізомиса, які мають бажання евакуюватися, ми переміщуємо в межах громади. Було визначено 3 точки для евакуації. У цих населених пунктах є адміністративні приміщення комунальної форми власності, які дозволяють розмістити у кожному до 50 осіб. Також ми зараз організовуємо, щоб там були запаси питної води, продуктів на перший час і умови для приготування їжі. Друга категорія – родини з дітьми. Їм запропонована евакуація поза межами громади або навіть області. У Київській та Миколаївській областях функціонують дитячі табори, які приймають родини з дітьми", сказав Олексій Журавленко.

Також заступник начальника ВСА зазначив, що російські військові з 23 квітня щоденно скидають авіаційні бомби на Кізомис. Внаслідок цього понад 30 будинків пошкоджені, деякі – зруйновані. Повністю знищена церква, є руйнування у будівлі школи, кількох магазинів. Наразі власникам пошкоджених будинків, які ще можна відновити, видають комплекти для тимчасового ремонту.

Що відомо

  • Вдень 23 квітня російські війська обстріляли село Кізомис Білозерської громади Херсонської області. Снаряди РФ поцілили у будівлю місцевої школи, автівку правоохоронців та близько 25 житлових будинків. Двоє людей отримали поранення.
  • Російські війська вдень 24 квітня знову з артилерії обстріляли Кізомис, поранений 35-річний чоловік.
  • Російська авіація 25 квітня скинула на Кізомис Білозерської громади дві керовані бомби. Пошкоджені одинадцять житлових будинків, два магазини, церква, гаражі й автівка. Попередньо, загиблих і поранених немає.

Читайте також

Посад-Покровське увійшло до переліку населених пунктів, які відбудовуватимуть за принципом "краще ніж було"

Мінно-вибухові травми. Як часто до херсонської лікарні звертаються пацієнти та у чому складність таких поранень

Обстріли Кізомиса та Берислава, відбудова Посад-Покровського. 427 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Telegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок