У Посад-Покровському встановлюють модульні будинки для тих, хто втратив оселю. Як облаштоване житло

У Посад-Покровському встановлюють модульні будинки для тих, хто втратив оселю. Як облаштоване житло

Ексклюзивно
У Посад-Покровському встановлюють модульні будинки для тих, хто втратив оселю. Як облаштоване житло
. Херсонщина, Посад-Покровське, жінка відкриває двері модульного будинку, 17 квітня 2023 Фото: Суспільне Херсон

У Посад-Покровському на Херсонщині до повномасштабного вторгнення Росії проживали 2240 людей, під час війни залишалось до двадцяти. У селі було 940 будинків. Нині всі вони зруйновані, деякі відбудувати неможливо. Нині жителі Посад-Покровського, які через обстріли втратили житло, можуть тимчасово переїхати до модульних будинків, які надала Шведська служба цивільного захисту. Як сприймають жителі Посад-Покровського нові оселі, дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Родина Чорних першою у Посад-Покровському почала жити у модульному будинку. Після вибуху снаряда, в їх хаті вціліла лише одна кімната.

"Дітям немає де жити. Довелося іти в ще неутеплений, але треба було десь спати. Сказали, класно. Не холодно поки що, жити можна. Спочатку вередували всі, нервували. А коли поставили, подивилися — ну, не так-то все й погано", — розповіла Наталя Чорна.

У Посад-Покровському встановлюють модульні будинки для тих, хто втратив оселю. Як облаштоване житло
Херсонщина, Посад-Покровське, зруйнований будинок внаслідок російських обстрілів, 19 квітня 2023 Фото: Суспільне Херсон

Встановлювали модульний будинок власноруч, каже син Наталії Денис. На літній варіант витратили близько восьми годин, на зовнішній дерев'яний каркас для утеплення ще п'ять.

"Дерев'яна підлога — піддони, потім лежить утеплювач — вата. Потім ми положили OSB, і зверху плитки подібні ламінату. Ліжко поставили, стіл, два стільці, люстри висять. Поставили акумулятор, тільки не з сонячними батареями, а такі світильнички, від акумулятора живляться. Цей будиночок зібраний не повністю, це літній варіант. Є ще зимовий варіант — там вата лежить, яка набиватися буде. Каркас уже збили дерев'яний, чекаємо погоди, щоб не було вітру, щоб уже можна було його утеплювати", — розповів Денис.

У Посад-Покровському встановлюють модульні будинки для тих, хто втратив оселю. Як облаштоване житло
Херсонщина. Модульний будинок, який встановили на подвірї зруйнованого будинку у Посад-Покровському, 17 квітня 2023 Фото: Суспільне Херсон

Повністю придатним до життя будинок стане, коли відновлять електропостачання, каже Денис.

"Шумоізоляція, як пластик, дуже тоненька, провітрюється, є чотири вікна, які відкриваються і зверху витяжки. Є лампа, яка підключається до сонячної батареї — її ще не провели на дах. І буде заряджатися, і буде горіти все світло тоді. Для опалення дали комин — радіатор масляний", — говорить хлопець.

Будинок Євдокії Салій знищений російськими снарядами. Жінка сподівалася, що зможе тимчасово жити в модульному будинку.

"Це так — переночував і йди куди хочеш їсти вари. Там немає ніяких зручностей. А щоб зробили, треба іти просити. Шукаєш, щоб тобі зробили, нам ніхто не ставить", — каже жінка.

У Посад-Покровському встановлюють модульні будинки для тих, хто втратив оселю. Як облаштоване житло
Херсонщина. Будівельні матеріали, які привезли для відбудови Посад-Покровського, 17 квітня 2023 Фото: Суспільне Херсон

Щоб отримати модульний будинок, жителям Посад-Покровського треба було зареєструватися та стати до електронної черги. Тимчасове житло надала шведська служба цивільного захисту. Ольга Василівна заяву на будинок писати не стала.

"На мою думку — чого я буду брати, у мене хата вціліла, тільки шифер, двері й вікна повибивані. Ну й у хаті повідпадало, я вже там позамазувала. Хай беруть ті, кому потрібно, у кого згоріли хати", — розповіла Ольга Василівна.

За словами заступниці старости Лариси Соколової, у Посад-Покровському пошкоджені всі 940 будинків, 450 зруйновані повністю.

"Люди повертаються, щось ремонтують — якісь сараї, кухню. 70 громадян отримали модульні будиночки, встановили 30. Але кожного дня люди отримують і потихеньку встановлюють ці будинки. Модульний будинок являє собою приміщення до 20 квадратів. До його складу входять два обігрівачі, ЛЕД-лампа, 5 ліжок, білизна, ковдри, подушки", — говорить заступниця старости.

Модульні будинки жителі Посад-Покровського отримують безплатно. Люди кажуть, готові терпіти тимчасові незручності — головне, що вдома. І сподіваються, що їхні оселі допоможуть швидко відремонтувати.

Що відомо

  • У Посад-Покровському зруйнована інфраструктура та приватні будинки. Проте люди, які виїхали, повертаються аби відновити своє житло. Чи скоро відбудують Посад-Покровське дізнавалися кореспонденти Суспільного.
  • У селі Посад-Покровське на Херсонщині встановили 20 модульних будинків. Їх поставили в першу чергу пенсіонерам і людям, у яких повністю зруйноване житло.

Читайте також

Біля знищеного будинку, але з мрією про мир. Жителька Посад-Покровського розповіла свою історію

Для обстрілів Херсонщини армія РФ використовує переважно КАБи — Гуменюк

"Вони бояться і намагаються укріпити лінію фронту" — пресофіцер тактичної групи "Грім" про ситуацію на Херсонщині

Побоюються витоку інформації щодо дислокації підрозділів. На Херсонщині військові РФ посилили перевірки людей

Авіаудари по Кізомису та Бериславу, підозри колаборантам. 422 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Telegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок