Херсонка Ольга Цілинко планує яким буде рік, коли пече паски. Процес триває декілька днів, у кожного з членів родини своє завдання до підготовки великоднього символу. Жінка розказала Суспільному, як готується до свята.
"Є такий задум, я завжди коли паски ставлю, я завжди загадую рік. Так я собі придумала. Якщо паски вдадуться, то рік буде добрий. І у 2021 році пекла паски, в мене такого ще не було. Вони в мене не підіймалися і все. Це був якийсь жах. Всі мене заспокоювали — Оля, кращі, ніж в магазині, але все одно, ну хоч плач. І ото паски наступного року сталася війна. Минулого року я теж загадувала. Почалась окупація, я загадувала якими будуть паски. Якщо вдадуться, то нас звільнять. Торік у мене паски були дуже гарні", — говорить Ольга Цілинко.
У родині Ольги Цілинко паски печуть щороку, незалежно від обставин. На випікання витрачають два дні, третього — фарбують крашанки, розповідає жінка.
"Є такий маленький секрет у, сухофрукти у мене теж домашні, я влітку сушу, тут у мене все - і полуниця, і вишня, і черешня, і абрикоси, слива, смородина, диня. Якщо господині хочуть, така є порада - на годин хоча б шість перед тим, як починаєте гратися з тістом, сухофрукти треба залити коньяком. Тоді паски довго не черствіють і вони мають такий неймовірний аромат", — каже Ольга Цілинко.
Великі паски Ольга пекла минулої ночі. Сьогодні — маленькі, якими щороку пригощає діток з інвалідністю. Їх родини є членами громадської організації, яку очолює жінка.
"От, наприклад, деякі форми від моєї бабусі. Уявляєте, бабуні вже немає 30 років, а це ще вона пекла. Такі є великі, як трилітрова пляшка. Це дідусь їх робив з консервних банок жерстяних. Це таке дійство святе", — говорить Ольга.
Тісто для пасок місить син Ольги Назар, прикрашає донька Софія. Чим і як оздоблюватимуть, обговорюють заздалегідь. Говорять, будуть і цукерками прикрашати, і всілякими квітами, є і посипки. Жінка каже, це царина доньки, вона усе скуповувала. А ще Ольга каже, щоб паски були добрі, усі продукти мають бути домашніми.
"Ми все переставили місцями, є у мене імпровізована грілка. Тут тістечко буде собі підходити, потім вже з нього будуть пасочки. А в духовку ставимо рулети, обов'язково перехрестимо. З маком, традиційно, що за Паска без рулетів. А ще я переконана, що з тістом треба розмовляти", — каже Ольга.
У родині Ольги Цілинко на забобони не зважають, але мають власну традицію, яка йде ще від бабусі жінки.
"У нас в родині всі жінки працюють, тому печемо паски тоді, коли можемо. Єдине, наприклад моя заморочка особиста, я печу паски тільки вночі. Вдень займаюсь тістом, а випікаю тільки вночі. Всі знають, що ніхто не має права зайти в кухню", — говорить Ольга.
Паски Ольга Цілинко роздає та усіх пригощає.
Читайте також
"Казав, що повернеться весною". Історія загиблого бійця з Херсонщини Артема Сілібжана
Заходи безпеки у храмах на Великдень: як у Херсоні готуються до свята
Читайте нас у Telegram: Суспільне Херсон
Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber