Лялькарка з Херсона знайомить іноземців з українським мистецтвом мотанки

Лялькарка з Херсона знайомить іноземців з українським мистецтвом мотанки

Ексклюзивно
Лялькарка з Херсона знайомить іноземців з українським мистецтвом мотанки
. Ірина Сергєєва, лялькарка з Херсона Фото надала Ірина Сергеєва

Херсонка Ірина Сергеєва зараз живе у невеликому німецькому місті Байройті. Лялькарством займалась давно, а мотанками захопилась 12 років тому. Коли з’явилась можливість, зразу ж повернулась до виготовлення цих ляльок. Її вироби зацікавили німецьку пресу. У щоденній газеті вийшла стаття "Диво крізь пекло війни". Про те, як знайомить європейців з українським мистецтвом мотанки, Ірина Сергеєва розповіла Суспільному.

Лялькарка з Херсона вчить іноземців українському мистецтву мотанки
Стаття в німецькій газеті про лялькарку з Херсона, Фото надала Ірина Сергеєва

24 лютого 2022 року Ірина Сергеєва разом з сином виїхала з Херсона. Спочатку жила у Закарпатті, а потім переїхала до Німеччини. Має два дипломи Херсонського національного технічного університету, але ще здобуває третю освіту у цьому ж виші. Лялькарство – це хобі, розповіла Ірина, але саме ляльки спонукали отримати дизайнерську професію.

"У мене були благодійні виставки в художньому музеї, мої роботи перебували в постійній експозиції краєзнавчого музею, у відділі українського мистецтва. Не знаю, чи вони досі залишилися там. На фестивалі "Купальські зорі" свої ляльки презентувала", — розповіла Ірина.

Лялькарка з Херсона вчить іноземців українському мистецтву мотанки
Ляльки-мотанки Ірини Сергеєвої, Фото надала Ірина Сергеєва

Балкон у херсонській квартирі Ірини був майстернею з виготовлення ляльок. Після звільнення Херсона мама передала посилку з готовими виробами. Водночас надійшов лист-оголошення від організації в Байройті, яка займається інтеграцією українців в Німеччині. Текстильні ляльки сподобались організаторам. Ірині запропонували розповісти про них в ЗМІ, щоб зібрати кошти для організації простору, де можна буде навчатись їх виготовляти.

"Тут я познайомилася з дівчиною з Харкова, професійною швачкою. Нам принесли багато різної тканини і навіть чотири швейні машинки — тож вже можемо організовувати навчальну справу. Крім того, наступним етапом після статті має бути виставка в Байройті для місцевих жителів та українців, щоб люди побачили, що саме я вмію шити та яке є в нас народне мистецтво", — сказала майстриня.

Лялькарка з Херсона вчить іноземців українському мистецтву мотанки
Ірина Сергеєва у Німеччині на інтеграційних курсах Фото надала Ірина Сергеєва

Зараз Ірина готується до виставки в Байройті. Створює ляльки-мотанки, які не завжди виходять такими, якими вона їх задумувала. Іноді, говорить Ірина Сергеєва, доводиться по кілька разів перешивати одяг для ляльки, щоб вона була гармонійною і несла теплу енергетику.

"Мої ляльки просякнуті моєю енергетикою, тому обов'язково при їх виготовленні має бути натхнення, гарний настрій, щоб лялька несла позитивну енергетику. Якось у мене були термінові замовлення, а були певні негаразди, то й ляльки вийшли сумні, як я не намагалась їх виправити. Тож, тепер краще відкладу, поки не буде настрою. Першим роблю кольоровий хрестик на обличчі, а потім під нього підбираю матеріал, щоб усе гармонійно виглядало. Але ляльки дійсно магічні — як живі", — поділилась Ірина.

Лялькарка з Херсона вчить іноземців українському мистецтву мотанки
Лялька-мотанка, яку зробила Ірина Сергеєва в Німеччині, Фото надала Ірина Сергеєва

У Байройті зараз багато біженців з України, продовжила майстриня. Говорить, що спілкуються між собою, сумують за домівкою. В неї замовили кілька мотанок, також Ірина зробила кілька і подарувала як український сувенір викладачам німецької. Хоч і є можливість "крутити" мотанки, мріє повернутись до своєї майстерні на балконі херсонської квартири. Обійняти батьків, погладити собаку.

"Після всього, що ми пережили, мені здається, я точно стала набагато сильніша, і ті страхи, які були раніше, здаються такими ніякими, аби був мир, а все решта ми здобудемо. Я б і в Херсоні такий простір відкрила, якби охочі були. Ще багато усього хочеться встигнути зробити", — сказала Ірина Сергеєва.

Читайте також

На Херсонщину повернули сімох дітей, яких пів року тому вивезли до Євпаторії військові РФ

Російські окупанти встановили контроль над заповідником "Асканія-Нова"

Обстріли Херсона, Білозерки, Берислава. 395 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Telegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок