У Херсоні лікарі-волонтери провели 1400 консультацій за два дні

У Херсоні лікарі-волонтери провели 1400 консультацій за два дні

Ексклюзивно
У Херсоні лікарі-волонтери провели 1400 консультацій за два дні
. Херсон. На прийом до лікарки-волонтерки прийшла жінка, 11 березня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

У Херсоні за два дні лікарі-волонтери українсько-ізраїльської місії "Frida" під час чергового прийому надали 1400 консультацій. Окрім херсонців також проконсультували та оглянули пацієнтів з Чорнобаївки та Білозерки. Як все відбувалось дізнались кореспонденти Суспільного.

Херсонка Ірина Томіліна на прийом до лікаря привела маму. Каже, під час окупації до лікарів не звертались, та й з дому намагались виходити якомога рідше. Тому, як тільки дізнались про виїзні прийоми лікарів-волонтерів, прийшли одразу. Тут вони вже втретє.

"З січня лікуємось, і дуже добре лікар все призначила, все пішло на лад, ми вже практично одужуємо", — каже Ірина Томіліна.

Зв’язок з лікарем підтримували весь час, говорить пані Ірина.

"Лікар дала свій номер телефона, я фото висилала, вона ж не кожен тиждень тут, я фото висилала, як протікає хвороба, чи є які зміни, дякуємо дуже лікарю", — каже Ірина Томіліна.

У Херсоні лікарі-волонтери провели вісімсот консультацій за два дні
Херсон. Люди в черзі на прийом до лікарів-волонтерів, 11 березня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Вперше на прийом прийшла херсонка Антоніна. Про лікарів-волонтерів дізналась, розповідає, з Telegram-каналу. Говорить, були у лора, зараз треба до кардіолога перевірить, тому що серце дає про себе знати.

Це вже п'ятий візит україно-ізраїльської організації лікарів-волонтерів "Frida" до Херсона. Учасниця місії та лікарка Оксана Виговська говорить - цей приїзд наймасштабніший за кількістю фахівців.

"На сьогодні до Херсона та області приїхало 40 вузьких спеціалістів різних спеціальностей. Я, наприклад, дитячий, дорослий інфекціоніст і педіатр, мої колеги кардіологи, хірурги, акушер-гінекологи, дерматологи, офтальмологи, отоларингологи, психотерапевти, психологи. Тобто багато різноманітних фахівців, які будуть консультувати пацієнтів", — лікарка-інфекціоністка, волонтерка українсько-ізраїльської місії "Frida" Оксана Виговська.

У Херсоні лікарі-волонтери провели вісімсот консультацій за два дні
Херсон. Місцева жителька на прийомі у лікарів-волонтерів, 11 березня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Від початку з командою лікарів-волонтерів приїздить до Херсона хірург-онколог з Києва Олег Кірсенко. Перший ознайомчий візит зробили за тиждень після звільнення міста. Пацієнти у нього, говорить, є завжди.

"Після деокупації Херсона і розбомбили ваш онкодиспансер, то дуже багато людей які звертаються з онкопроблемами, а це все легені, органи кишкового тракту, молочної залози, гінекологія. З гінекологами розв'язуємо ці питання", — каже хірург-онколог, волонтер українсько-ізраїльської місії "Frida" Олег Кірсенко.

До команди лікарів-волонтерів приєднався і лікар акушер-гінеколог Олександр Забудський. В Херсоні він вчетверте.

"В мене з’явився вільний час, я дізнався про таку волонтерську організацію, вона тоді була на початку створення, в нас дуже мало лікарів, я долучився, бо я не можу сидіти на місці, треба кудись дівати енергію, я до них долучився і ми почали їздити й зрозумів, що ми потрібні", — каже Олександр Забудський.

Огляд та контроль процесу лікування пацієнтів, не єдине, чим займаються лікарі медичної місії під час роботи у Херсоні.

"За потреби, за необхідності, а це частіше є потреба видавати ліки на час прийому або якщо хронічна патологія на місяць, у нас є хірурги і не один. Там де потрібно, вони будуть проводити оперативне втручання, так само будуть допомагати лори, — говорить лікарка-інфекціоністка, волонтерка українсько-ізраїльської місії "Frida" Оксана Виговська.

За два дні лікарі оглянули понад чотири сотні пацієнтів. Цей візит не останній, у Херсоні та області україно-ізраїльська місія працюватиме і надалі.

Що відомо

  • 7 березня до села Правдине Херсонської області вчергове приїхали лікарі, які надають місцевим жителям допомогу в рамках проєкту "Лікарі без кордонів".
  • У Херсоні поліклініка дитячої обласної лікарні запрацювала в онлайн режимі. У медзакладі є фахівці всіх спеціальностей, тому батьки дітей отримають необхідну консультацію.

Читайте також

Херсонський арт хаб відвідав "культурний десант" на чолі з музикантом Колею Сєргою

"Херсонці довели, що справжні українці і хочуть жити в Україні" — річниця спротиву окупаційним військам

Обстріл Білозерки та скасування "сухого закону" в області. 383 день війни: хроніка подій на Херсонщині

Читайте нас у Telegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок