З перших днів війни у Херсоні працює прихисток для людей, чиї будинки зруйновані

З перших днів війни у Херсоні працює прихисток для людей, чиї будинки зруйновані

З перших днів війни у Херсоні працює прихисток для людей, чиї будинки зруйновані
. Херсон, центр біженців для людей, чиї будинки звуйновані. Фото: Суспільне Херсон

З початку повномасштабного вторгнення та окупації у Херсоні працює центр для людей, чиї будинки були зруйновані обстрілами російських військ. Зараз в Центрі проживає 100 біженців і більшості з них немає куди повертатися.

Світлана Онищенко з Олександрівки. У березні, через постійні обстріли, була змушена разом з родиною виїхати з села. Повертатися, розказує жінка, немає куди. В Олександрівці всі будинки зруйновані. Світлана з невісткою вже пів року живуть у херсонському Центрі біженців.

"Як почалася війна і ми з дітьми, невісткою і покійним вже сином тікали. Трохи в Станіславі пожили. Потім невістка запропонувала сюди приїхати. Вона поїхала, а я з сином ще пожили два місяці в Станіславі. А потім все ж переїхали сюди", — каже жінка.

Тетяна Нестерчук переселенка з Антонівки. Її селище почали обстрілювати в перші дні повномасштабної війни. Родина Тетяни жила в передмісті поки від вибухів не потрощило будинок. Хотіли виїхати в іншу область, але не змогли — матір Тетяни важкохвора.

"Наш будинок частково розтрощений, дах побитий, вікна, двері вибиті. Поки будемо ще тут знаходитися. Хотіли поїхати додому, коли звільнили місто, але до лівого берега понаїхало багато військових РФ і вони стріляють по місту", — розповіла Тетяна.

Волонтер Максим Прудкун говорить, що Центр біженців відкрили на базі готелю. 24 лютого власники дозволили, щоб люди заїжджали, а 27 — заселилися перші переселенці з Антонівки. Центр забезпечує жителів усім: від продуктів, засобів гігієни до одягу. За 8 місяців у центрі побували близько чотирьох тисяч людей.

За весь цей час Центр жодного разу не зачинявся хоч було складно і небезпечно. Окупаційна влада декілька разів приходила з погрозами, розказує адміністраторка Центру Анастасія Рибальченко.

"До нас приходило багато російських військових. Це була ФСБ, МВД. На нас писалися заяви. Нам погрожували. Була ситуація, коли приїхала військова поліція до мого чоловіка. Його посадили в машину і я 23 хвилини дивилася на цю машину і боялася, щоб вона не поїхала з моїм чоловіком і я його більше не побачу", — говорить херсонка.

За словами адміністраторки, були дні, коли в Центрі одночасно проживали 350 людей, хоча приміщення розраховано на 150. Зараз в Центрі 100 біженців і більшості немає куди повертатися, їхні будинки повністю зруйновані.

Читайте також

У Херсоні гуманітарні центри перепрофілюють під пункти незламності

На Херсонщині створили координаційний штаб з питань евакуації

279 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок