На Херсонщині окупаційна влада намагається запровадити російські освітні стандарти — ЦЖР

На Херсонщині окупаційна влада намагається запровадити російські освітні стандарти — ЦЖР

На Херсонщині окупаційна влада намагається запровадити російські освітні стандарти — ЦЖР
. Фото: Pexels

Окупаційна влада Херсонщини намагається запровадити в навчальних закладах області російські освітні стандарти. Принаймні, призначені окупаційною владою гауляйтери демонструють "рвение",  якому позаздрили б і в російському уряді.

Про це пише Центр журналістських розслідувань.

За дослідженням Центру, так звана "глава департаменту освіти і науки" Херсонської області Тетяна Кузьміч заявила, що вже з 1 вересня навчання в школах Херсонщини буде відбуватися за російськими стандартами. До кінця серпня до області мають надійти російські підручники, а вчителі пройдуть "спеціальні курси перепідготовки на території Криму або дистанційно".

Але нехтувати інтеграційними намірами так званої "влади" щодо окупованих територій не варто.

"РФ досі не спромоглася ні на що більш-менш притомне в таких спробах виключно через тихий героїчний спротив українських педагогів і управлінців, які залишилися на території, захопленій військовими РФ", - йдеться у дослідженні.

Експерти Центру журналістьких розслідувань вважають, що викрадення проректора Херсонського державного університету Максима Вінника доводить, що в росіян не залишилось інших аргументів крім силових.

Що відомо:

  • Російська окупаційна влада у супроводі військових захопила приміщення ХДУ та призначила керувати "свою" людину Тетяну Томіліну. Вона з 2014 року відома своїми проросійськими настроями.
  • За наказом нової "керівниці" університету, російські військові вивезли в невідомому напрямку проректора ХДУ Максима Вінника. Колектив Херсонського державного університету звернувся до освітян України та світу допомогти привернути увагу до терору проти мирних громадян в Україні.

Читайте також:

  • У Херсоні військові РФ захопили обласну наукову бібліотеку.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок