У Херсоні проєкт "Татохаб" перепрофілювали на підтримку родинам, які опинились в кризових ситуаціях через війну.
Про це Суспільному розповіла голова правління громадського об'єднання "Центр соціального партнерства "Перспектива" "Проєкт "Татохаб" Оксана Михайленко.
За її словами проєкт планували запустити в лютому. Він був підтриманий ООН - жінки та спрямований на підтримку відповідального татівства, роботу з татами, тат з дітьми і т.д.
"Війна змінила пріоритети і фокус. Тому зараз перепрофілюємо роботу проєкту на актуальні потреби і виклики, які є", - розказала Оксана Михайленко.
Зараз фокус проєкту направлений на жінок та дітей.
"Більша частина чоловіків у ЗСУ або теробороні, тому жінки і діти - найбільш вразлива категорія. Зараз узгоджуємо з донорською програмою заходи, які б могли підтримати такі родини", - говорить голова проєкту.
Серед заходів проєкту - майстер-класи, які буде проводити майстрия. Вона психологиня, буде давати зворотній зв'язок та паралельно консультувати. Інший напрямок - групи психологічної підтримки.
"В нас їх дві - одна загальна та окрема для вагітних жінок. Підтримуємо і родини, і вагітних жінок, бо один з партнерів - це фонд народонаселення, який займається питаннями безпечної вагітності. Також паралельно запустили дві ініціативи. Одна - це йога звичайна, щоб нормалізувати стан, і окрема група - йога для вагітних. Заняття вже проходять онлайн", - каже Оксана Михайленко.
Також в проєкті є можливість отримати психологічні кризові консультації. Ця ініціатива активно запрацювала у березні та була направлена на допомогу жінкам, які втратили родичів або евакуювались.
"Плануємо активно включатися у випадки із згвалтуванням та насильством в родині, як по відношенню до жінок, так і чоловіків", - розказала керівниця проєкту.
Всі заходи проводяться онлайн. Окрім Нової Каховки, працює ще один Татохаб у Херсоні, який також буде надавати послуги.
Що відомо:
- Другий місяць російські війська на Херсонщині. 1 березня вони увійшли в Херсон. З того часу місто перебуває в тимчасовій окупації.
Читайте також:
- Понад місяць – в окупації, домівка і бізнес зруйновані "асвабадітелями". Херсонська родина з донькою вирішила залишити місто.
- "Колись я питала: який маркер війни? Тепер знаю - перший постріл". Історія жительки Херсонщини
- "Рівень страху близький до максимального". Записки з тимчасово окупованої Херсонщини
- "Ранок 24 лютого, мабуть, не забуду ніколи", - записки з тимчасово окупованого Херсона
- "Ми прибігли до батьків. Мама плакала, батько наче закляк". Записки з тимчасово окупованого Херсона
- "У перші дні ти боїшся…". Записки з тимчасово окупованого Херсона
Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон
Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber