Понад 50 кіз зібрав на своєму обійсті житель Олешок Юрій Лукашев. Опікуватися ними почав з 2015 року. Чому обрав для себе такий спосіб життя, - чоловік розказав Суспільному.
Юрій Лукашев розповідає, що козами почав займатися спонтанно – 6 років тому в нього була дівчина, яка захотіла розводити цих тварин. Згодом дівчина пішла, а кози залишились. 2016-го люди віддали чоловіку кілька своїх кіз.

"Довелось, хотіли зарізати, то викупив. Деяких люди повіддавали, не хотіли за ними доглядати. Я взяв, сказав, що можна їх відвідувати. Катю, Квітку, Маньку я викупив, інші народилися тут", - каже власник притулку для кіз.
Юрій говорить, що це - не ферма, а саме притулок, адже козами не торгує.
"Продавати кіз я не хотів і не хочу. Для мене це принципово. Двох козликів спробував на початку продати, але прослідкувати їх подальшу долю не можу. Все тримається не на здоровому глузді навіть. Всіх не врятуєш, прагматики в моїх діях немає. Просто жалість, доброта саме до кіз, козликів, козенят. Шкода мені їх. Тварини дуже розумні, дуже красиві", - розказав чоловік.

В кожної дорослої тварини є ім`я. Юрій Лукашев каже, дає ті, що йому подобаються. Переважно німецькі, французькі, англійські імена. Є і слов`янські – Даша, Соня. Чоловік зізнається, що ці кози для нього стали родиною, називає їх своїми дітьми.
"Як мені змінити долю? Кинути їх і жити вільним життям? А як я потім зможу жити? Мене товариш запитує: "Ось ти так прив`язаний до них, ніби це твоя сім`я?" Я кажу: "Тому, що у мене більше нікого немає, то це і є моя родина", - говорить власник притулку для кіз.

Юрій Лукашев розказав, що майже весь день у нього забирає догляд за козами. Взимку вони мешкають у спеціальному приміщенні. На тваринах, додає, не заробляє, адже великого попиту на козине молоко в Олешках немає.
Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон
Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber