У Херсоні провели операцію "Увага. Спецсигнал"

У Херсоні провели операцію "Увага. Спецсигнал"

У Херсоні провели операцію "Увага. Спецсигнал"
. Суспільне Херсон

Патрульні поліцейські та пожежники перевірили, як в обласному центрі пропускають спецтранспорт на дорогах. На цих кадрах ви бачите як рятувальники збираються та виїжджають на виклик. На підготовку в них - не більше хвилини, розповів водій 20-ї державної пожежно-рятувальної частини Сергій Тютін:

"Люди збираються за 45 секунд, але все залежить від місця виклику. Різна відстань. Буває, що ми їдемо в Музиківку, а це за містом, тому туди ми доїжджаємо за 15-20 хвилин".

Начальник караулу 20-ої державної пожежно-рятувальної частини Андрій Шпак розповів, чим оснащені пожежні машини:

"В цій машині є чотири тонни води, 300 літрів піноутворювача, машина оснащена драйверами - це повітря, яким ми дихаємо під час пожежі, коли заходимо в задимлене приміщення. Є у нас електричне обладнання, щоб відрізати електромережі".

Водії часто не пропускають спецтранспорт, навіть якщо увімкнена сирена,- говорить начальник служби безпеки дорожнього руху Олександр Будішевський:

"У Херсоні є така проблема, вона не масова, але вона є, треба з нею профілактично боротися. Наша мета - це якнайшвидше прибути на місце. Кількість машин, яка виїжджає залежить від випадку. Як правило, дві чи три одиниці, але буває чотири".

Два екіпажі патрульної поліції разом із рятувальниками проїхалися центральними вулицями Херсона. Мета акції - нагадати водіям про надання переваги в русі автівкам екстрених служб, які поспішають на виклик, аби врятувати чиєсь життя, - розповідає пресофіцер управління патрульної поліції в Херсонській області Андрій Кований:

"Такі автомобілі обов’язково треба пропускати, надавати їм перевагу – це стосується не лише водіїв, але і пішоходів. Пішоходи також зобов’язані пропускати такі автомобілі. Штраф для пішоходів за порушення правил дорожнього руху ст. 127 – 50 грн., а для водіїв – це ст. 122 – 510 грн. Сьогоднішній день показав, що водії в Херсоні стають більш чемними, ми не зафіксували жодного порушення".

Анна Тонг, Володимир Чепинога.

Що відомо:

На початок