Суд взяв під варту орендаря вигорілого пансіонату "Золотий час" у Харкові

Суд взяв під варту орендаря вигорілого пансіонату "Золотий час" у Харкові

Суд взяв під варту орендаря вигорілого пансіонату "Золотий час" у Харкові
. Суспільне Харків

Київський районний суд Харкова задовольнив клопотання прокуратури та взяв під варту на два місяці 45-річного орендаря приватного будинку у Харкові, в якому організували пансіонат "Золотий час".

Відповідну ухвалу 23 січня винесла слідча суддя Світлана Колесник, передає кореспондент Суспільного.

"Матеріали кримінального провадження, на які посилається сторона обвинувачення в обґрунтування клопотання, свідчать про достатню обґрунтованість підозри Кравченку у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 270 КК України. Обставини ймовірного здійснення підозрюваним конкретних дій та доведеність його безперечної причетності до інкримінованого злочину, як на те посилається сторона захисту, потребують перевірки та оцінки в сукупності з іншими доказами під час подальшого досудового розслідування", — ухвалила суддя.

Підозрюваного взяли під варту до 21 березня.

Ухвала може бути оскаржена протягом п'яти днів.

На засіданні суду захисники наполягали, що провина Кравченка у порушенні вимог пожежної безпеки не доведена, немає результатів низки експертиз. Сам Кравченко стверджував, що його справи у будинку обмежувалася виконаннями деяких доручень дружини, на кшталт підвезення продуктів.

Прокуратура ж зазначала, що саме Кравченко знайшов будинок під пансіонат, уклав договір оренди з його власником та разом з дружиною шукав клієнтів.

Що відомо

  • Пожежа у пансіонаті для літніх людей "Золотий час" спалахнула 21 січня, загинули 15 людей. За інформацією поліції, заклад надавав послуги літнім людям нелегально.
  • Харківська обласна прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом порушення вимог пожежної безпеки. Є три основні версії причин займання. ДБР розслідує можливу недбалість рятувальників через пожежу у Харкові: в бюро з'ясовують, чи мали рятувальники контролювати діяльність подібних закладів.
  • Пожежа кваліфікована як надзвичайна ситуація державного рівня. Уряд створив комісію для розслідування причин трагедії та вирішив перевірити аналогічні заклади по всій Україні.
  • 22 січня у Харкові був день жалоби, 23 січня — національний траур.
На початок