Дотації для "чорної діри": у Харкові обіцяють підтримку "Тепломережам" з міськбюджету

Дотації для "чорної діри": у Харкові обіцяють підтримку "Тепломережам" з міськбюджету

Дотації для "чорної діри": у Харкові обіцяють підтримку "Тепломережам" з міськбюджету
. Суспільне Харків

Тарифи "Харківських теплових мереж" не підвищуватимуть, а комунальне підприємство може розраховувати на підтримку з міського бюджету.

Про це 20 січня заявив секретар Харківської міської ради Ігор Терехов, який вдруге назвав підприємство "чорною дірою".

"У попередні роки були виділені безпрецедентні суми в "Харківські теплові мережі", це близько 3 млрд грн. Це міський бюджет і Світовий банк. Як я уже сказав, "ХТМ" стало "чорною дірою", — сказав Терехов.

Водночас міська влада готова надалі направляти на підтримку підприємства гроші з міського бюджету.

"До кінця опалювального сезону ми не будемо підвищувати тарифи на гарячу воду і послуги теплопостачання, це однозначно. Ті тарифи, які існують і існували з 2018 року, залишаються чинними. Якщо ми подивимося, що для наших організацій теплопостачання буде необхідна дотація з міського бюджету, щоб зберегти їх платіжний баланс, така дотація з міського бюджету буде виділена. Населення це не зачепить жодним чином", — сказав Терехов.

Що відомо

  • Поки Харківським міським головою працював Геннадій Кернес, а його першим заступником був Ігор Терехов, працівники КП та громадськість неодноразово звертали увагу на проблеми "Харківських теплових мереж". Щороку на підприємстві утворюється заборгованість, яку Сергій Андрєєв називав "сезонною" та "історичною", а з міського бюджету на підтримку підприємства виділяють десятки мільйонів гривень.
  • На посаді виконувача обов'язків мера Харкова Ігор Терехов заявив про необхідність реформи житлово-комунальної сфери. 5 січня він заявив про звільнення Сергія Андрєєва з посади директора підприємства. За його словами, він "не виправдав довіри" і є "учорашнім днем".
  • Терехов заявив, що у Харкові не підвищать тарифи на тепло: чи були підстави.
  • Політологи пов'язують нинішню активність Терехова з можливим висуненням у мери Харкова. Сам Терехов обіцяє прокоментувати питання своєї участі у виборах тоді, коли їх призначать.
Читайте також: Павлово Поле без тепла: у міськраді назвали ситуацію "керованою"

На початок