У Харківському музичному ліцеї вперше почали навчати дітей гри на органі. Інструмент подарували волонтери з Німеччини напередодні Різдва.
15-річна Анна Бурель записалася на факультативні заняття з гри на органі у січні однією з перших.

"Спробувала щось нове. Тим паче коли музикант не тільки вміє грати на фортепіано, коли грає на органі, читає багато, слухає музики — це все дуже добре для його розвитку. Коли чую органну музику, вона справляє на мене враження чогось величного, божественного, неземного такого", — каже дівчина.

Орган допомогла знайти та доставити випускниця закладу, арфістка Вероніка Лемішенко, розповідає директор ліцею Олег Оріщенко.

На духових органах Харкова нині грають тільки професійні музиканти — через щільний графік репетицій та концертів, — тому була мрія, що в освітньому закладі з’явиться власний орган для навчання, каже директор.

"Ми навіть і не мріяли, що ми будемо мати електронний орган. Напередодні різдвяних свят відбулося це чарівне дійство — з Німеччини приїхав до нас орган. Звичайно, всьому цьому передувала робота. Ви знаєте, ми перший ліцей в Україні, який започаткував цей факультатив і має орган для навчання. Я думаю, що це буде набирати обертів", — розказує Оріщенко.
Дуже потужний такий буде поштовх для харківської мистецької спільноти, тому що Харківський державний ліцей є базою для філармонії, музичної комедії, для оперного театру зі створення майбутніх кадрів.

Викладає на уроках головний органіст Харківської обласної філармонії — Станіслав Калінін. Заняття — індивідуальні.
"Поява цього інструменту — це надзвичайна подія не тільки для нашого ліцею і для нашого міста, а й особисто для мене, тому що я сам — вихованець цієї школи. Я прийшов у ці стіни 40 років тому — і всі ці 40 років мого життя пов’язані із цією школою. Я дуже радий, що ще один бік своєї творчості я можу принести для рідної школи", — каже Калінін.

На заняття записалися четверо учнів ліцею — це старшокласники, які вже вміють професійно грати на фортепіано. Навчання в ліцеї нині дистанційне, але на факультатив діти приїжджають з різних районів Харкова, говорить органіст.

"Ми не почали одразу грати складні твори. Я багато з ними говорю. Мене цікавить, що вони знають про орган, яких вони знають композиторів, яку вони слухають музику. На кожному занятті я пропоную їм щось нове прочитати, або послухати, бо без знань на цьому інструменті важче займатися, ніж на будь-якому іншому музичному інструменті", — розказує музикант.
Це страшно, що вони живуть у таких умовах у цьому світі, але те, що у них в цьому житті з’явилося ще щось хоча б одне, що може приносити їм насолоду, що може їх розвивати, я дуже радий, що наш орган став ще одним таким рятівним моментом їхнього життя.

За словами Калініна, нині він викладає гру на органі не тільки для дітей, а й для студентів — факультатив з’явився ще й у Харківському університеті мистецтв: цього навчального року заклад купив електронний орган.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, WhatsApp, Facebook, Viber, Instagram, Youtube