"Ви не уявляєте, яка зірвалась бомба". Житель Ізюмщини, чию колекцію платівок знищила РФ, отримує посилки з усього світу

"Ви не уявляєте, яка зірвалась бомба". Житель Ізюмщини, чию колекцію платівок знищила РФ, отримує посилки з усього світу

Ексклюзивно

Житель деокупованого села Кам'янки Ізюмського району Василь Соляник збирав колекцію з понад 500 платівок з 1982 року. Під час окупації у будинку Василя жили росіяни. Вони знищили колекцію Василя. Після репортажу Суспільне Харків колекція платівок почала відновлюватися: чоловік отримує платівки, програвачі та колонки з усього світу. Каже, що не очікував такої реакції та допомоги від людей.

Василь Соляник вже отримував платівки з різних міст України, з США, Великої Британії, Польщі.

"Ви не уявляєте, яка зірвалась бомба. Шлють мені з усіх сторін, дзвонять усі, я вже заплутався в іменах, посилки несуть цілими пачками. Платівки — бомба просто. Мені дзвонять з Англії, надсилають з Америки диски по 400 доларів. Колонки одні, вже дві вертушки дали, програвач, гроші пропонують... Зараз я вже все записую: всі прізвища, всі посилки, які прийшли. Ви навіть не уявляєте, що це таке, ви навіть не уявляєте, скільки все це коштує", — говорить Василь Соляник.

За майже пів місяця чоловіку встигли надіслати майже сотню платівок: "Це не просто диски, це ж ікони року. У мене такого не було".

Василь із пошкодженою росіянами музичною колонкою, Кам'янка, Харківська область, листопад 2023 року. Фото: Суспільне Харків
"З Мерефи чоловік надіслав програвач колекційний та дві платівки, що випустили в Японії. Подарували одні колонки за 42 тисячі, інші — за 28 тисяч. Ну як же так може бути?".
Василь Соляник

13 своїх платівок Василь нещодавно знайшов у закинутому будинку, він раніше вважав, що вони також втрачені через окупацію.

"Я знайшов коробку з дисками Beatles — Revolver. Це диво якесь. На них трошки глина потрапила. Видно, що вони брудні. Як подумаю, що їх лапали ті... Я не знаю, їх людьми назвати не можна... Ті недорозвинені організми, недорослі. І просто мурахи по шкірі. Це моє, розумієте, а їх лапали", — каже

Житель Кам'янки розповідає, що хтось з окупантів перебирав платівки з його колекції.

"Я хотів би побачити вираз облич тих бурятів, коли вони побачили пів тисячі платівок. Хтось же покидав частину на город, а потім — хтось розумний був і частина перебрана: з пачки Beatles викинули дві штуки, які були пошарпані. Пошарпані лежали в гаражі, а цілі забрали. Те, що було іноземне і дорожче — забрали, а "російське мило" — Алла Борисівна, "Кіно" у мене було все — все викинули. Ну зараз з російською мовою покінчено", — говорить Василь.

З колекції, яка була, вкрали Оззі Осборна та AC/DC, розповідає чоловік: саме ці платівки хотів би повернути до колекції.

соляник кам'янка колекціонер
Василь Соляник, листопад 2023 року. Фото: Суспільне Харків

Серед того, що надсилають, вже є дублікати. Колекціонер планує їх віддати на благодійність чи роздати.

Попри все, Василь Соляник просить людей не витрачати кошти на його колекцію: "Я всіх прошу: не купуйте мені нічого, не витрачайте гроші. Зараз потрібно виграти війну, а все інше — потім".

Син Василя нині перебуває на фронті, тому чоловік цілими днями самотужки працює у Кам'янці — відновлює будинок.

Колекціонер Василь Соляник
Василь Соляник, листопад 2023 року. Фото: Суспільне Харків

Наразі не може послухати музику, що надсилають: світла у його помешканні немає.

"Поки що не можу нічого з цього спробувати — цілими днями працюю у Кам'янці. Звожу все, що надсилають зараз до квартири", — каже чоловік.

Багато з відправників запрошували Василя погостювати у себе, каже житель Кам'янки.

"Я ще не можу віддячити тим, що прислали, а вже шлють нові. Просто повинен прожити ще років 60 і все переслухати. Меломани — це ж трошки хворі. По-перше, дуже акуратні, не можна неакуратним людям займатися вінілом. Не можна їсти оселедця і змінити платівку. Точніше, можна, але один раз. Буду слухати рок. Жодної російськомовної платівки не прислали. Всі платівки у чудовому стані. Це просто казка", — розповідає Соляник про свої плани.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок