Посуха восени, два аномально теплих місяці взимку та різке похолодання у лютому. За таких умов аграрії вирощують озимину, посіяну під врожай 2025 року, на Харківщині.
Як погодні умови вплинули на стан посівів, читайте у матеріалі Суспільне Харків.

Агроном Віктор Рибак працює у полях біля села Козіївки на Харківщині. Каже, нині стан озимини задовільний: "Що січень, що грудень були досить високі температури — це негативно для пшенички ці коливання".
Цієї зими були суттєві переживання щодо стану посівів, каже агроном — восени майже не було дощів, і пшениця не отримала достатньо вологи, потім стресу озимим додали два теплих місяці.
"Посіяли ми, і перший дощ, який пішов, був аж 8 жовтня. Не вистачило їй вологи для того, щоб вона гарно розкущилася й увійшла в зиму, увійшла в стан спокою. Такого стану вона не отримала, тому що в січні та грудні були температури плюс, йшов дощ", — пояснює агроном.

"Активізуються, скажемо так, наші шкідники, також і хвороби, бо з теплою погодою вони перезимували добре. Я з такими погодними умовами стикаюся вперше, і що чекати — важко спрогнозувати щось. На мою думку, буде все добре", — каже Рибак.
Агроном говорить, покращився стан посівів завдяки лютневим снігопадам.
Озимою пшеницею у цьому господарстві засіяли понад 600 гектарів, нині готуються до весняно-польових робіт та розраховують на добрий врожай усіх зернових культур — торік мали збитки через погодні умови, розповідає директор підприємства "Карат-АПК" Петро Дрозд.
"Будемо сподіватися, що опади будуть. Найстрашніше — це весняні заморозки, які пройшли торік, які пошкодили практично у нашому господарстві до 50% посівів", — говорить Дрозд.

За даними обласної військової адміністрації, на Харківщині під врожай цього року засіяли 350 тисяч гектарів озимої пшениці — це майже на 9% більше, ніж торік. Після складної осені у лютому озимина увійшла у стан спокою, й попри різке похолодання вимерзання не було, говорить представниця обласного департаменту агропромислового розвитку Оксана Федишина.
"Такі температури, як -15 у повітрі, були не критичними. Цей шар снігу саме покрив рослини й стримував негативні наслідки від морозів", — каже посадовиця.

За словами Федишиної, нині аграрії області готуються до весняного підживлення озимини добривами. Зернові культури, каже, посіяли у всіх районах області, однак площі посівів суттєво скоротилися у громадах, де тривають бої.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, WhatsApp, Facebook, Viber, Instagram, Youtube