Суд скасував протокол Харківської ТВК про результати виборів до міськради. Що далі

Суд скасував протокол Харківської ТВК про результати виборів до міськради. Що далі

Суд скасував протокол Харківської ТВК про результати виборів до міськради. Що далі
. Суспільне Харків

Другий апеляційний адміністративний суд скасував протокол Харківської міської територіальної виборчої комісії за результатами виборів до Харківської міськради. Список обраних депутатів не зміниться, пояснюють у ТВК. За рішенням суду, комісія має прийняти нову постанову, врахувавши рішення судів.

Суть справи: вимоги позивача

До суду звернувся кандидат у депутати міськради Олексій Вац. 45-річний заступник начальника Київської об’єднаної податкової інспекції міста Харкова балотувався у депутати міськради ради від партії "Слуга народу". За результатами виборів, які ТВК оголосила 5 листопада, до міськради він не обрався.

Вац просив визнати протиправним та скасувати протокол Харківської ТВК від 5 листопада "Про визнання 84 кандидатів обраними депутатами Харківської міської ради VIII скликання", зобов'язати ТВК прийняти рішення про визнання виборів такими, що не відбулися, та призначити повторні вибори.

Вимоги кандидата 13 листопада частково задовольнив апеляційний суд, підтвердив Суспільному сам позивач Олексій Вац. В апеляційній скарзі він вказував, що суд першої інстанції ухвалив рішення на основі "неправдивих доказів", наданих міською ТВК. Зазначав, що протокол безперервного засідання складений із порушеннями, вказував на порушення щодо відправлення протоколів дільничних комісій на уточнення.

"У них є порушення виборчого законодавства. Я вимагав скасувати рішення протоколу і призначити повторні вибори", — сказав Вац.

Суд скасував протокол Харківської ТВК про результати виборів до міськради. Що далі
Перед виборами Олексія Ваца як кандидата до міськради представляли у роликах на YouTube на каналі голови Харківської ОДА Олексія Кучера. Суспільне Харків

Апеляційний суд скасував протокол виборчкому та зобов'язав ТВК продовжити встановлювати результати виборів з урахуванням постанов судів, які проходили до і на момент оголошення результатів виборів: йдеться про справи за позовами "Опозиційної платформи — За життя" щодо перерахунку голосів у Шевченківському та Слобідському районах.

Підстав для проведення повторних виборів до Харківської міськради апеляційний суд не знайшов і відмовив позивачу.

"Задоволений частково. Касаційну скаргу не можу подавати, подивимося, як вони будуть далі виконувати рішення суду", — прокоментував кандидат.

На питання, чи радився Вац із партією "Слуга народу", коли позивався до суду, кандидат відповів, що це його особиста ініціатива, а припущення щодо умисності цих дій задля затягування процесу і відтягування першої сесії новообраної міськради, він назвав "хворобливою уявою" тих, хто про це каже.

Позиція Харківської ТВК

Голова комісії Ольга Мозгова коментувати ситуацію відмовилася і порадила звернутися до суду.

Представник міської ТВК, адвокат Максим Шипенко пояснив: рішення суду не передбачає перерахунку голосів.

Детальний коментар Суспільне отримало від представника міської ТВК, адвоката Антона Мартиненка. За його словами, рішення суду фактично вимагає від комісії повторного перескладання протоколу про результати виборів, про недійсність виборів не йдеться.

"По суті це означає, що міська ТВК вимушена повторно визначити результати виборів депутатів з урахуванням висновків суду. При цьому, мова в принципі не йде про недійсність, невідбуття або повторні вибори, а фактично зводиться до повторного складання протоколу про результати виборів, як завершальної стадії, з урахуванням висновків суду апеляційної інстанції", — прокоментував Мартиненко.

Суд скасував протокол Харківської ТВК про результати виборів до міськради. Що далі
Суспільне Харків

12 листопада Харківська міська ТВК вже встигла зареєструвати частину депутатів. Відповідні постанови опубліковані на сайті міськради. Чи реєструватиме депутатів міська ТВК заново, чекають на роз'яснення від Центральної виборчої комісії.

"Практичне втілення проголошеної судом апеляційної інстанції постанови з урахування положень Виборчого кодексу України викликає безліч запитань, над чим наразі і працює міська ТВК, — відповів Мартиненко.

Читайте також

На початок