Агрегатний завод у Вовчанську перебуває
під вогневим контролем ЗСУ — DeepState

Агрегатний завод у Вовчанську перебуває під вогневим контролем ЗСУ — DeepState

Український військовий
Український військовий. Генштаб ЗСУ

Українські сили оборони тримають під вогневим контролем агрегатний завод у прикордонному Вовчанську, на якому перебувають російські військові.

Про це з посиланням на дані з відкритих джерел і своїх співрозмовників серед військових повідомив Суспільне Харків співзасновник аналітичного проєкту Deepstate Роман Погорілий.

За його словами, росіяни почали пробиватися на завод місяць тому — на початку повторного наступу на північне прикордоння в Харківській області.

"Логістика там води, їжі, боєприпасів здійснюється переважно з дронів. Був один випадок, який ми теж описували, вони прорвалися на МТ-ЛБ, який підвіз боєкомплект і тому подібне. Тобто ці всі процеси динамічні. Ворог там засів. У якій кількості — навіть самі бійці, з якими можна поспілкуватися щодо всіх цих подій, не можуть сказати точно. Хтось каже, що близько 100, хтось — що близько 200", — говорить Роман Погорілий.

В інформаційному просторі вони вже почали подавати це героїчно. Тобто вони тримаються, утримують позиції. Те, що вони там помирають і їм відверто складно перебувати, це вже інше. А перебувати складно завдяки нашим бійцям, які взяли під вогневий контроль і підходи.

"Завод у цілому — це важка територія для ведення бойових дій. І ми бачимо в різних населених пунктах заводи довго фігурували в контексті оборони, перебування чи взяття. "Азовсталь" у Маріуполі чи як у ситуації з Авдіївкою, чи як зараз у Красногорівці — де завод по суті теж велику важливу, бо він у тому населеному пункті є єдиною точкою, за яку можна потужно триматися, вибудувати оборону. Відповідно, і у Вовчанську на заводі, — у силу його місця розташування, у тому сенсі, що там є багато місць для закріплень — росіяни закріпилися", — говорить Погорілий.

Танки у Вовчанську
Танки на вулиці у Вовчанську. Українська бронетехніка нерідко стає першочерговою ціллю росіян. У місті звуки артилерії не вщухають ні на хвилину. Харківщина, 14 травня 2024 року. Суспільне Новини/Олександр Магула

Бої у Вовчанську, як ми знаємо, ідуть буквально за кожну вулицю. Росіяни намагаються закріпитися в будівлях. Ось на слуху нещодавно була лікарня, де вони також закріплялися, їх звідти вибивали, потім їх врешті-решт зрівняли із землею. Бо вони туди постійно лізли, насичували собою будівлю. Тут по суті більшою мірою така сама ситуація

У напрямку агрегатного заводу зосереджені всі наступальні дії росіян упродовж останніх кількох днів, успіху вони там не мали, а дві атаки, розпочаті вночі, на ранок 17 червня ще тривали, говорить речник оперативно-тактичного угруповання військ "Харків" Юрій Повх.

За його даними, у Вовчанську Збройні сили України протистоять підрозділам Ленінградського військового округу, каже Повх.

"Тривають бої в міській забудові, точніше в тому, що від неї залишилося. Що стосується інших напрямків, то так само росіяни підтримують градус напруження. Постійно застосовують авіаційні обстріли, артилерійські, але наша піхота, артилерія, не сидять склавши руки. Лише за минулу добу ворог на нашому напрямку втратив приблизно 175 осіб убитими і пораненими", — говорить Юрій Повх.

Юрій Повх
Юрій Повх. Суспільне Харків/Дмитро Гребінник

За його словами, на зміну підрозділам, які зазнали втрат на Липецькому напрямку, росіяни заводять бійців 155 бригади морської піхоти Тихоокеанського флоту і 18 армійської дивізії.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube

На початок