Наскільки зруйнований Вовчанськ, скільки там людей і чи продовжується евакуація: ситуація на 5 червня

Наскільки зруйнований Вовчанськ, скільки там людей і чи продовжується евакуація: ситуація на 5 червня

Ексклюзивно
танк, бронетехника, військова техніка, Вовчанськ, Харківщина
Танки на вулиці у Вовчанську. Українська бронетехніка нерідко стає першочерговою ціллю росіян. У місті звуки артилерії не вщухають ні на хвилину. Харківщина, 14 травня 2024 року. Суспільне Новини/Олександр Магула

Ситуація в Вовчанську станом на 5 червня продовжує бути вкрай важкою. У північній частині міста, частину якої контролюють російські війська, тривають вуличні бої. Евакуація цивільних продовжується адресно, бо армія РФ уражає транспорт, що пересувається містом.

Про обстановку у Вовчанську 5 червня Суспільне Харків розповів телефоном начальник Вовчанської міської військової адміністрації Тамаз Гамбарашвілі.

Скільки жителів лишаються у Вовчанську та чи продовжується евакуація з міста

Щонайменше в одному будинку, який обходили українські військові у Вовчанську за останній час, вони побачили родину із дітьми, в етері телемарафону "Єдині новини" розповів командир 17-го окремого мотопіхотного батальйону 57 ОМПБр "Умка".

У будинках, де ми вже пройшли з допомогою наших суміжних військ, є в підвалах сімʼї, де є по п’ятеро-шестеро дітей, які не евакуйовані.

Начальник міської військадміністрації не підтвердив ці дані: за його словами, станом на зараз інформації про сім'ї з дітьми у місті немає.

За словами Гамбарашвілі, військові та поліцейські продовжують евакуювати людей, проте роблять це адресно.

"Якщо військові доповідають, що знаходять цивільних на території міста, або люди самі звертаються, звичайно, йде евакуація. Приблизно 50 цивільних перебувають на території Вовчанська. У місті ведуться бої й вкрай небезпечно зараз повною мірою займатися евакуацією", — сказав керівник МВА.

Ми рекомендуємо всім жителям, які виходять на зв’язок і дзвонять у поліцію, або до гуманітарного центру, виходити на південну частину міста, щоб була змога безпечно їх евакуювати. РФ завдає ударів по всьому транспорту, який пересувається містом.

Оперативна ситуація у Вовчанську станом на 5 червня

У північній частині Вовчанська тривають вуличні бої, каже Тамаз Гамбарашвілі.

"Деякі позиції зайняли вже українські бійці. Збройні Сили України контролюють центр і східну частину міста повністю. Велика частина міста на півночі залишається під контролем РФ, але з кожним днем наші бійці просуваються і видавлюють окупантів", — розповів Гамбарашвілі.

На 90% місто зруйнували окупанти. Росіяни завдають масованих ударів по центру і по всьому місту, не тільки артилерією, РСЗВ, а у великій кількості авіабомби застосовують.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube

На початок