У Куп'янському районі можуть розширити обов'язкову, а також примусову евакуацію дітей: у яких громадах

У Куп'янському районі можуть розширити обов'язкову, а також примусову евакуацію дітей: у яких громадах

евакуація
Ілюстративне фото. Фото: БО "Координаційний гуманітарний центр"

У Харківській області розглядають питання розширення обов'язкової евакуації на частини Великобурлуцької та Вільхуватської громад, а також — запровадження примусової евакуації сімей з дітьми з близько 17 сіл у цих громадах Куп'янського району.

Про це Суспільне Харків розповів очільник Харківської обладміністрації Олег Синєгубов.

"Рішення про примусову евакуацію буде прийматися Радою оборони області, найближчим часом. Будемо розглядати питання щодо примусової евакуації дітей з Великобурлуцької та Вільхуватської громад. Мова йде про 161 дитину — тобто, сім'ю — яких ми маємо вивезти у примусовий спосіб", — сказав Синєгубов.

Фото: Лариса Говина/Суспільне Харків
Будемо розглядати питання обов'язкової евакуації ще з трьох громад: це Великобурлуцька, але інші населені пункти, також інші населені пункти Вільхуватської, і ще є громади, в яких розглядаємо питання розширення евакуації

"Темпи евакуації — невисокі. Ті, хто хотіли виїхати — вже виїхали"

З початку 2024 року, за словами Олега Синєгубова, з Куп'янського напрямку евакуювали кілька тисяч людей, близько 500 з них — діти. Планується вивезти ще понад тисячу людей.

"Місця для їхнього розташовування у нас є — у самому Харкові, так само будемо пропонувати місця, якщо люди захочуть проживати не в місті, а на іншій, більш безпечній території в області — у Лозівському, Красноградському районах тощо

Постійно фіксуємо, що люди повертаються, навіть зі своїми дітьми. Працюємо з Нацполіцією, щоб цьому протидіяти, чергуємо на блокпостах.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок