Колишня керівниця апарату ХОВА Белявцева збирає майже 4 млн на заставу

Колишня керівниця апарату ХОВА Белявцева збирає майже 4 млн на заставу

Колишня керівниця апарату ХОВА Белявцева збирає майже 4 млн на заставу
Вікторія Белявцева. youtube.com/TriolanLive

Колишня керівниця апарату Харківської обласної військової адміністрації Вікторія Белявцева збирає 3,6 млн гривень на заставу: експосадовицю підозрюють у розтратах під час закупівлі гуманітарної допомоги навесні 2022 року.

Прокуратури просили внести у вигляді застави 15 млн гривень, але суд зменшив суму до 3,6 млн, розказав Суспільне Харків адвокат Белявцевої Євген Ріяко.

"Прокуратура наполягала на заставі у 15 мільйонів гривень. Чому така сума – прокуратура виправдовувала позицію недопоставленим у 2022 році обігом курятини. Ми у суді показали всі слабкі місця цієї справи. Суд нас почув, суд ставив правильні питання прокурору. Звичайно, ми були за те, щоб призначили у цій ситуації мінімальний запобіжний захід. Суд пішов на те, що максимально зменшив заставу, і у нас не 15 мільйонів, а суд зменшив заставу до 3 мільйонів 600 тисяч гривень", — розказав Євген Ріяко.

З кожним періодом часу у суді ми будемо доводити свою невинуватість, будемо звертатися до суду та переглядати запобіжний захід. Переглядати для того, щоб зменшити мінімальну заставу, або взагалі не застосовувати запобіжний захід у зв'язку з тим, що суд побачить безперспективність обвинувачення.
Колишня керівниця апарату ХОВА Белявцева
Колишня керівниця апарату ХОВА Вікторія Белявцева. Фото: Харківська ОВА

За його словами, Белявцева не під вартою — прокуратура наполягала тільки на запобіжному заході у вигляді внесення застави. Гроші на неї збирають. Адвокат каже, що його підзахисна вину не визнає.

"Наша позиція по справі проста — ми хочемо довести, що пані Вікторія була однією з тих, хто залишився у місті та допоміг регіону витримати, вижити. Вона займалася, зокрема, гуманітарним штабом, організацією харчування та задоволенням інших потреб харків’ян, які залишалися у місті на момент початку повномасштабної війни. Вікторія Белявцева діяла в межах покладених на неї обов’язків, жодних злочинів не вчиняла. У тому хаосі, який був, вона робила усе, що було максимально важливо. До того, ми будемо боротися за те, щоб встановити, що насправді відбулося, хто насправді винний, якщо відбувся злочин", — сказав представник колишньої чиновниці.

У чому звинувачують Вікторію Белявцеву — колишню керівницю апарату Харківської обласної військової адміністрації

За даними слідства, у березні 2022 року обладміністрація уклала тристоронній договір про закупівлю 235 тонн продуктів для жителів прифронтових та деокупованих територій, яку їм мали роздати безплатно.

У НАБУ вважають, що посадовиця у змові з працівниками підприємства підробила документи про нібито отримання продукції від постачальника, що стало підставою для перерахування на його рахунки "Укрзалізницею" понад 15 млн грн. Втім, оплачену продукцію так і не поставили.

За даними слідства, у грудні 2022 року Белявцева та інші підозрювані дізналися про кримінальне провадження щодо них і доставили продукти.

Окрім Вікторії Белявцевої, у справі підозрюють директорку підприємства та її заступника, директор регіонального управління підприємства.

За частиною 5 ст. 191 та частиною 1 ст. 366 КК України, підозрюваній Вікторії Белявцевій загрожує до 12 років увʼязнення.

14 лютого стало відомо, що Вікторію Белявцеву звільнили. За даними ОВА, вона 5 лютого написала заяву на звільнення.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок