Чому не вдалося збити усі російські Shahed, націлені на нафтобазу в Харкові 9 лютого: коментар очільника ОВА

Чому не вдалося збити усі російські Shahed, націлені на нафтобазу в Харкові 9 лютого: коментар очільника ОВА

ппо харків
Ілюстративне фото. Фото: Олександра Новосел/Суспільне Харків

Російські дрони Shahed почали міняти траєкторію під час польоту.

Про це в інтервʼю розповів очільник Харківської військадміністрації Олег Синєгубов.

"Якщо раніше Shahed летіли по одній заданій траєкторії, то зараз вони оминають висоти, спускаються вниз, підіймаються вище", — сказав Синєгубов.

Мобільних вогневих груп, які визначені для боротьби з шахедами, їх вже не 100, їх значно більше. Ми їх навчаємо, вдосконалюємо, тому що росіяни так само не стоять на місці

Військові аналізують траєкторію польоту безпілотників 9 лютого, каже очільник ОВА.

"Ми знаємо, як вони летіли, коли в нас стався трагічний випадок із місцем зберігання нафтопродуктів. Досить складні були погодні умови — туман, сніг, що фактично не дозволяло приладам нічного бачення, яким укомплектовані мобільні групи, і відповідно прожекторам, добити світлом елементарно до цілі. Ця сукупність факторів не дозволила бути нашим групам бути більш ефективними, щоб уразити 100% цілей", — зазначив Олег Синєгубов.

Фото: В'ячеслав Мавричев/Суспільне Харків
У нас був випадок, коли Shahed летіли у напрямку ТЕЦ-5, і всі чотири були уражені

Що відомо про удар по нафтобазі та пожежу у Немишлянському районі Харкова 9 лютого

Ввечері 9 лютого російські безпілотники влучили по нафтобазі у Харкові. Внаслідок влучання стався витік пального, через що спалахнула пожежа.

Згоріло щонайменше 15 будинків. Семеро людей, серед яких троє дітей, загинули. Ще троє зазнали поранень. За даними слідчих поліції, по території підприємства росіяни вдарили трьома дронами типу Shahed.

Роботи на нафтобазі у Немишлянському районі завершили об 11:00 12 лютого. Рятувальники майже 60 годин усували наслідки пожежі.

Після удару РФ по резервуарах підприємства у Немишлянському районі 9 лютого стався витік нафтопродуктів в екосистему. За попередніми даними, у середовище потрапило близько 3000 тонн продуктів. Розлиття нафтопродуктів сталося через те, що один з Shahed пошкодив захисні споруди нафтобази, розповів очільник ОВА Олег Синєгубов.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок