Вибори 2020. Хто балотується на посаду Харківського міського голови

Вибори 2020. Хто балотується на посаду Харківського міського голови

Вибори 2020. Хто балотується на посаду Харківського міського голови
. Суспільне Харків

14 людей — 11 чоловіків і троє жінок — зареєстровані кандидатами на посаду Харківського міського голови. Що про них відомо? Огляд Суспільного.

15 кандидатів на посаду Харківського міського голови: хто це

Олег Абрамичев

Загальні відомості. 34 роки. Народився у м. Братськ Іркутської області. Освіта: загальна середня. В 2003 році закінчив школу №2 в Чугуєві. Фізична особа-підприємець.

Волонтер, співзасновник організації "Благодійний фонд Сергія Жадана". Протягом шести років доправляє допомогу військовим та цивільним на Донбасі та організовує виступи діячів культури на фронті.

Політична діяльність. У 2015 році висувався до Харківської міськради 7 скликання від партії "Волонтерська партія України", депутатом не став.

Лідер харківського осередку партії "Європейська солідарність".

Погляди. Обстоює ідею участі громадськості у вирішенні питань життя міста. Серед власних позицій стосовно бюджету міста заявляє про: раціональне та ефективне використання коштів міста, економічно обґрунтовані податки, збори, орендну плату за землю та нерухоме майно, аудит цільових програм. Виступає за прозору систему визначення тарифів на житлово-комунальні послуги.

"Для мене це абсолютно виважене рішення, адже я зрозумів, що потрібні зміни, які ми маємо й можемо зробити об’єднавши сили. Просто спостерігати за тим, що коїться в рідному місті, вже не можна. Бідкатися на корупцію чи задихатись отруєним Коксохімом повітрям — досить. Треба діяти, а не обговорювати проблеми. Від кожного з нас залежить те, в якому місті ми хочемо жити. Моя мета — європейський Харків, з пріоритетним вирішенням питань харків’ян", — заявляє Абрамичев.

Майно та активи. Декларації про доходи кандидата у відкритому доступі немає. Суспільне звернулося за коментарем до Абрамичева. Протягом трьох тижнів він не знайшов часу, щоб відповісти на питання Суспільного. Якщо кандидат надасть інформацію, матеріал буде оновлено.

Інше. Відомий за позивним "Піротехнік".

15 кандидатів на посаду Харківського міського голови: хто це

Валерій Безлепкін

Загальні відомості. Народився у Харкові, 55 років.

Освіта: вища. У 1991 році закінчив Харківський інститут громадського харчування за спеціальністю "Товарознавець вищої категорії". У 2006 отримав освіту "Інженер-теплоенергетик" у Харківській інженерно-педагогічній академії, у 2012 закінчив Національну академію державного управління при Президентові України, спеціальність "Державне управління".

Займав керівні посади на підприємствах паливно-енергетичного комплексу:

"Запоріжжяобленерго", "Луганське енергетичне об’єднання", "Харківобленерго", начальник Головного управління промисловості та розвитку інфораструктури у Луганській ОДА, очолював "Харківміськгаз" та був головою правління товариства, очолював Департамент ЖКХ Запорізької ОДА.

Працює заступником директора ТОВ "Стіммі", компанії, що, за словами кандидата, надає консультації в області енергетики та юриспруденції.

Політична діяльність. Безпартійний. Іде в мери як самовисуванець.

У 2015 році балотувався до Харківської міської ради від партії "Батьківщина" під №31 та до обласної ради Харківщини.

У 2014 році на позачергових виборах балотувався до Верховної Ради як самовисуванець по 52 виборчому округу (Донецька область). Не обирався.

Погляди. Має опозиційні погляди щодо чинної влади.

"Нові обличчя в прискореному режимі і з наполегливістю, гідною поваги почали розбирати останки державної системи управління, ті, що Петро Олексійович не встиг розібрати і знищувати те, що ще недавно називалося Україною", — написав він на своїй сторінці у Facebook.

Намір балотуватися пояснив Суспільному так: "У кого, крім Безлепкіна, Добкіним і Кернеса взагалі є щось схоже за досвідом, стажем займаних посад і розуміння управління міським господарством? Ви там жодного не знайдете. У мене є право висунути свою кандидатуру, щоб у харків’ян була можливість обирати альтернативні пропозиції з кандидатів, які не прив’язані до партій".

"Я чітко розумію проблеми, які існують у місті і, у тому числі, мої шанси стати мером міста. В той самий час я хочу, щоб у нас місто розвивалося динамічно, не лише центр від арепорту, проспектом Гагаріна, Сумською, зоопарки, парки, Білгородське шоссе, а Салтівка, Олексіївка, Нові дома, ХТЗ, щоб наші харків’яни, які живуть у спальних районах, жили не гірше, ніж у центрі", — коментує Безлепкін.

Майно та активи. З декларації за 2016 рік, яка є у доступі, відомо, що Безлепкін мав житловий будинок та земельну ділянку у Бабаях (Харківська область), гараж у Харкові, квартири в Трускавці та у Харкові, автомобілем Toyota 2014 року випуску володіє дружина.

Судові справи. Валерій Безлепкін фігурує кримінальній справі за зловживання службовим становищем через ймовірні махінації в сфері здійснення комунальних платежів та у протидії законній господарській діяльності. За його словами, суд чотири рази повертав справу прокуратурі, справи не закриті. Безлепкін судиться з прокуратурою.

15 кандидатів на посаду Харківського міського голови: хто це

Ірина Денисова

Загальні відомості. Народилася у місті Дебальцево Горлівського району Донецької області, 49 років.

Освіта: середня технічна, з 1986 по1990 навчалася у Харківському електромеханічному технікумі. Голова ГО "За свій вибір". Безпартійна.

Займається підприємницькою та правозахисною діяльністю. Голова ГО "Спілка ініціативних рухів".

Погляди. Активна учасниця акцій на підтримку ТЦ "Барабашово", виступає проти будівництва дороги через ринок. Була учасницею протестів щодо демонтажу арки на ринку в лютому 2020 року.

15 кандидатів на посаду Харківського міського голови: хто це
Ссупільне Харків

Михайло Добкін (вибув)

Загальні відомості. Народився у Харкові, 50 років.

До політичної кар’єри займався приватною підприємницькою діяльністю. Закінчив факультет цивільного права ХНУВД та ХНЕУ (міжнародна економіка).

Добкін заявив, що йде в мери в якості "підстраховочного" варіанта для хворого Геннадія Кернеса, хоча той його про це не просив. За словами Добкіна, рішення висуватися він не обговорював з командою Кернеса, не спілкувався з його рідними і не намагався зв'язатися з самим мером.

У біографії, поданій до міської виборчої комісії, вказано, що Добкін працює членом наглядової ради АТ "Володимир-Волинська аграрна компанія".

Політична діяльність. Був членом Партії регіонів. Народний депутат IV скликання (2002-2006), VIII скликання (2014-2019). З 2006 по 2010 рр. — Харківський міський голова. У 2010 році обраний депутатом Харківської обласної ради за списком Партії регіонів. З 2010 по 2014 — голова Харківської ОДА.

У 2014 році балотувався в президенти України як самовисуванець, набрав 3,03% (546 138 голосів).

У 2017 році Добкіна позбавляли недоторканності через кримінальне провадження про відчуження землі Харкова у приватну власність, йому обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави 50 млн грн.

У 2018 році очолив партію "Християнські соціалісти".

На позачергових парламентських виборах 2019 року балотувався до Верховної Ради за списком партії "Опозиційний блок", який до парламенту не пройшов.

Погляди. Називає Майдан державним переворотом. У часи розстрілів в центрі Києва підтримував "Беркут". На знак підтримки спецпідрозділу прийшов в облраду разом з однодумцями в футболках з написом спецпідрозділу.

"Ми підтримуємо не тільки "Беркут", ми підтримуємо всі спецпідрозділи і всіх співробітників міліції, які сьогодні, ризикуючи своїм життям і здоров'ям, охороняють громадський порядок, не допускаючи варварів і вандалів до погрому державних будівель і установ... Покидьки, які сьогодні ламають державне майно по всій країні, нічого в своєму житті не збудували, крім куренів, халабуд, а може бути, криївок про всяк випадок — тому, що ми їх туди заженемо з часом. Палити, ламати — це до себе, туди, в бандерштадт", — заявляв Добкін.

Майно та активи. Володіє шістьма елітними годинниками, серед яких Rolex та A. Lange & Sohne, старовинними іконами, антикварними іконами, цінними примірниками книжок класичної російської літератури, ювелірними виробами з діамантами, картини, різні види зброї. У родини Добкіних є десять автомобілей, чотири водних засоби та три мотоцикли. На рахунку — близько 850 тисяч гривень, 400 тисяч доларів, 230 тисяч євро.

Судові справи. За версією слідства, посадовці Харківської міськради за часів Добкіна-мера в порушення закону передали в приватну власність понад 70 гектарів землі, спричинивши збитки у сумі більше 200 мільйонів гривень. Сам Добкін вважає справу сфабрикованою. За три роки її досі не почали розглядати по суті.

Інше. Одружений, має чотирьох дітей.

15 кандидатів на посаду Харківського міського голови: хто це

Геннадій Кернес

Загальні відомості. Народився у Харкові, 61 рік.

Працював у бізнесі: у 90-х був головою правління, а у 2001-2006 рр. президентом акціонерного товариства відкритого типу з іноземними інвестиціями "НПК-Холдінг".

Депутат Харківської міської ради III, IV, V скликань. У IV та V скликаннях обирався секретарем Харківської міської ради.

Двічі обирався Харківський міським головою — у 2010 та 2015 рр.

Політична діяльність. Був членом Партії регіонів, очолював міську організацію ПР. На виборах 2010 року балотувався у мери як кандидат-регіонал. У 2015 — як безпартійний, від партії "Відродження".

У 2019 році разом із мером Одеси Геннадієм Трухановим став співголовою партії "Довіряй ділам". На позачергових парламентських виборах того ж року балотувався до Верховної Ради за списком партії "Опозиційний блок". Замість фракції "За Харків, за Відродження" у Харківській міськраді створили фракцію "Опозиційний блок — Довіряй ділам".

Влітку 2020 року заявив, що йде на вибори мера Харкова з партією "Блок Кернеса — Успішний Харків".

"Це блок, на який я спиратимуся під час виборів до органів місцевого самоврядування. Сподіваюся, що харків'яни, які підтримають мене, також підтримають і "Блок Кернеса - Успішний Харків". Тому що і містяни, і ті, хто працює у владі — мають робити Харків успішним", — підкреслив Геннадій Кернес.

Погляди. 22 лютого 2014 року брав участь у з'їзді депутатів Партії регіонів сходу і півдня у харківському Палаці спорту, відкрито виступав проти Майдану, але за єдину Україну. На з'їзді чекали Віктора Януковича, який не з'явився, натомість утік з України.

Того ж дня країну покинув Кернес, але повернувся зі словами: "Переможець примножить перемогу, якщо ворогів зробить друзями". Говорив, що є патріотом і виступає за єдність України, не вважає Росію агресором і не назве її так ніколи, адже там живе багато його друзів.

"Чому ми соромимося прямих перемовин з Росією? Тому що це країна-агресор? А не країна-сусід? А я вважаю, що все має вирішуватися з розумом. І ми повинні в першу чергу покаятися. Що ми звинувачуємо один одного, а потім знаходимо крайніх і ніколи не просимо вибачення", — заявляв Кернес на з'їзді партії "Довіряй ділам" у 2019 році.

Виступає за збереження проспекту Жукова у Харкові. Закон про забезпечення функціонування української мови Кернес назвав антиукраїнським. У 2020 почав брати уроки української.

Майно та активи. Задекларував 7 кв.м. у житловому будинку в Харкові та кімнату у 57,3 кв. м. в готелі "Національ", коштовні годинники, а також інвалідний візок з електроприводом.

Має акції "Харківобленерго", "Харківенергозбут" та інвестиційні сертифікати ТОВ "Компанія з управління активами "Фінекс-Капітал", від якої отримує дивіденди (18,9 млн грн станом на березень 2020 р.). Задекларував понад 64 млн грн готівкою, 17,3 млн грн та 17,4 тисячі доларів на рахунках в банках. Заробітна плата міського голови — 1 152 907 грн.

Судові справи. Разом з двома охоронцями обвинувачується у викраденні, побитті та погрозах вбивством двох харків'ян, які у період Євромайдану фотографували автомобілі біля готелю "Національ". Після кількарічного судового розгляду, справу заново слухає Київський районний суд Полтави.

Інше. Після замаху на життя у квітні 2014 році пересувається в інвалідному візку. Злочин не розкритий.

Кернес любить собак і є членом регіонального кінологічного центру службового собаководства.

15 кандидатів на посаду Харківського міського голови: хто це

Олексій Кучер

Загальні відомості. Родом з селища Новорайськ Бериславського району Херсонської області, 35 років.

Освіта вища, Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди, 2006 р., педагогіка і методика середньої школи, фізична культура, вчитель фізичної культури основної школи; Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, 2010 р., правознавство, юрист (диплом з відзнакою). 

Здобувач Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е. О. Дідоренка.

Працював у прокуратурі Київського району Харкова (2005-2006), в Дзержинському райсуді Харкова (2007-2011). Займався адвокатською діяльністю з 2011 до 2019.

Політична діяльність. На позачергових виборах до Верховної Ради у 2019 році балотувався кандидатом у народні депутати по округу №179 в Харківській області від партії "Слуга народу". Переміг з результатом 50,61% (37 127 голосів), перемігши голову облради Сергія Чернова та нардепа кількох скликань Анатолія Гіршфельда.

5 листопада 2019 року указом президента України Володимира Зеленського призначений головою Харківської облдержадміністрації. В грудні склав повноваження нардепа.

Висунутий у кандидати в мери Харкова на з'їзді "Слуги народу" в Києві 31 серпня.

Майно та активи. При поданні декларації кандидата на посаду голови Харківської ОДА Олексій Кучер вказав майно, грошові активи, а в розділі доходів жодної інформації не було, хоча до переходу на держслужбу Кучер працював адвокатом.

Серед його клієнтів, зокрема, були відсторонений від посади суддя Дзержинського райсуду Сергій Лазюк, екскомандир роти поліції "Східний корпус" і колишній лідер однойменної громадської організації Олег Ширяєв, ексдиректор Департаменту земельних відносин міськради, депутат Харківської міськради Борис Баронін.

Станом на травень 2020 року Олексій Кучер задекларував майно, яке належить йому і родині — чотири квартири, три земельні ділянки, житловий будинок, будинок, що будується, два годинники Rolex, чотири автомобілі, акції "Миколаївцемент", 77 біткоїнів. Кучер також вказав зарплату (як нардепа і голови ОДА) та доходи від відчуження рухомого майна.

20 липня в НАЗК повідомили, що перевірятимуть декларацію Кучера.

Інше. Одружений, має двох дітей.

15 кандидатів на посаду Харківського міського голови: хто це

Сергій Кушнарьов

Загальні відомості. Народився у Мелітополі (Запорізька область), 58 років.

Освіта: вища. Закінчив Харківський політехнічний інститут за спеціальністю локомотивобудування у 1986 році. Працює на посаді начальника управління енергетичної політики та енергоефективності КП "Харківводоканал" з березня 2020 року.

З 2015-го протягом п’яти років був ФОПом.

Політична діяльність. З 2012 по 2015 роки був помічником нардепа у Верховній Раді, помічником начальника Управління внутрішніх справ МВС України на Південній залізниці, начальником сільськогосподарської інспекції Харківської ОДА. З 2010 до 2015 був депутатом Краснокутської районної ради Харківської області, з 2006 до 2010 року — депутатом Харківської міськради. У 2010 році обіймав посаду голови Краснокутської райдержадміністрації.

У 2015 році балотувався під "Опозиційного блоку" до Харківської облради.

На позачергових виборах до Верховної Ради у 2019 році Сергій Кушнарьов балотувався як самовисуванець по 171 виборчому округу (центр — Немишлянський район Харкова), в Раду не пройшов. Безпартійний, балотується від партії "Перемога Пальцевського".

Погляди. Про свої погляди під час балотування у 2019 році до Верховної Ради Кушнарьов розповідав у передачі "Виборчий округ" на Суспільному.

Майно та активи. Відповідно до декларації за 2019 рік, яку він подавав після призначення на посаду до КП "Харківводоканал", Сергій Кушнарьов має земельну ділянку у Харкові, отримав благодійну допомогу 25 тисяч гривень, посади у ФОП та секретаря політичної партії "Нова Демократія" значаться як неоплачувані.

Інше. Сергій Кушнарьов — рідний брат загиблого на полюванні у 2007 році ексголови Харківської ОДА Євгена Кушнарьова.

15 кандидатів на посаду Харківського міського голови: хто це

Георгій Лаговський

Загальні відомості. Народився у селі Лиса Гора на Миколаївщині, 46 років.

Освіта: вища. 1996 року закінчив Харківський державний економічний університет, має диплом інженера-економіста.

Президент ГО "Українська Федерація Бразильського Джиу-Джитсу".

Політична діяльність. У 2015 році обраний депутатом Харківської міської ради 7 скликання. Є заступником голови постійної комісії Харківської міської ради з питань транспорту, зв’язку та екології.

Безпартійний. Член фракції "Об’єднання Самопоміч".

Нині балотується від партії "УДАР Віталія Кличка".

Майно та активи. Відповідно до щорічної декларації Лаговського, поданої у травні 2020 року, він має земельну ділянку та два житлових будинки у Харкові, спільно з дружиною володіє квартирою у Харкові. Має автомобіль Honda 2008 року виписку, у дружини — Nissan 2013-го. Лаговський задекларував дохід у 372,1 тис гривень: це зарплата, компенсація за депутатську діяльність, дохід від здачі майна і подарунок від іноземного громадянина на ім’я В'ячеслав Лаговський.

З грошових активів Георгій Лаговський має 37 тисяч доларів готівкою.

15 кандидатів на посаду Харківського міського голови: хто це

Олександра Нарижна

Загальні відомості. Народилася у Харкові, 35 років.

Олександра Нарижна — архітекторка, урбаністка, перша проректорка приватного вишу "Харківська школа архітектури", голова ГО "Міські реформи".

Має вищу архітектурну освіту рівня магістра (закінчила Харківський національний університет будівництва та архітектури). Фізична особа-підприємець.

З 2004 року працювала архітектором у приватних та державних архітектурних фірмах: ТОВ "ДП "Укрбудпроект", ТОВ "Констракшн Груп Інтернешнл" та ТОВ "Будівельно-монтажний поїзд №803", а також викладала у ХНУБА.

"З 2014 року до сьогодні займаюсь громадською діяльністю, ініціювала заснування та стала головою громадської організації "Міські реформи". Серед проєктів, в яких брала участь: Kharkiv Bike Reform, проєкт "Разом парк", адвокаційна кампанія "Свободу площі Свободи", стратегія розвитку кластеру сіл Введенської сільської ради в Харківській області, серія проєктів з Street Culture. Також представляла Харків в проєкті GIZ Ukrainian-German City Network", — написала Олександра у своїй біографії.

Політична діяльність. Олександра Нарижна балотується від партії "Голос". Досі членкинею політпартій не була.

"Потрібне повне перезавантаження міста. А перш за все – усунення від влади кримінальних та чиновницьких кланів, що тягнуть наш Харків до дна. Я йду в політику з чистим серцем, чітким баченням та новим порядком денним для Харкова", — йдеться у дописі на сторінці міського осередку партії "Голос".

На питання про майно і декларацію, Олександра повідомила Суспільному, що не має декларації, бо досі не займала державних посад. Декларацію подасть у випадку, якщо переможе на виборах. Свої статки описує так: "Я не маю зашкварного майна і в мене все чисто, я живу в будинку, який побудував мій прапрадід, і ціную його, маю велосипед і автомобіль".

Нарижна говорить, що професія буде її перевагою в політиці, вона знається на розвитку міст:

"Останні 10 років я вивчаю, як працюють міста по всьому світу, є частиною міжнародного ком’юніті, визнаним спеціалістом, та знаходжусь в контексті світового порядку денного розвитку міст. Спеціальність архітектора дає змогу бути рівно наближеним як до гуманітарних та філософських розумінь, так і до технічних аспектів роботи міста".

Щодо перших кроків на посаді міського голови Нарижна відповідає, що збирається працювати над структурою влади, влаштувати конкурс на майстер-план міста та відкрити інформацію про землю та майно:

"Мої перші кроки на посаді міської голови будуть присвячені перезавантаженню влади. Нам треба побудувати нову структуру, в якій управління містом буде працювати як злагоджений механізм, а зараз є окремі сфери, які тягнуть на себе потоки грошей. Ми зробимо якісну стратегію міста, до якої залучимо найкращих фахівців, харків’ян. Ми запустимо конкурс на майстер-план міста, який потім перетвориться на генеральний план та буде живим документом. Ми інвентаризуємо місто та відкриємо доступ до інформації про землю та майно".

Інше. У 2000 році виконала норматив та отримала звання Майстра спорту з художньої гімнастики.

15 кандидатів на посаду Харківського міського голови: хто це

Наталія Пилипенко

Загальні відомості. Народилася у Чернігові, 59 років.

Навчалася у чернігівській школі №24, закінчила політехнічний інститут в Києві за фахом "Технологія машинобудування, металорізальні верстати та інструменти". Має кваліфікацію інженера-механіка.

Тимчасово не працює, очолює громадську організацію "Українське об'єднання "Гардемарини".

Політична діяльність. Наталія Пилипенко не раз брала участь у виборчих кампаніях. За даними ресурсу "Чесно", висувалася як у Харківську міську раду, так і Верховну. У 2010 році Пилипенко вже змагалася за крісло мера Харкова і набрала 1405 голосів.

Пилипенко подавала документи кандидата в президенти України на виборах у 2019 році, але їй відмовили у реєстрації через несплату застави — замість 2,5 млн грн вона внесла 25 грн.

Майно та активи. В реєстрі декларацій є декларація Наталії Пилипенко як кандидата у нардепи на позачергових парламентських виборах 2019 року. У ній зазначається, що кандидатка має у власності земельну ділянку у с. Голяки на Черкащині. Ще одну земельну ділянку та житловий будинок у тому ж населеному пункті має чоловік Наталії — Віктор Пилипенко.

Також у декларації наявний легковий автомобіль ВАЗ у власності Наталії Пилипенко.

Інше. Має власний YouTube-канал.

15 кандидатів на посаду Харківського міського голови: хто це

Ігор Приходько

Загальні відомості. Народився у Гадячі (Полтавська область), 52 роки.

Освіта: вища. Закінчив Харківське вище виійськово-інженерне училище Ракетних військ імені Н. І. Крилова. Гендиректор колективного підприємства "Олімпійський учбово-спортивний центр "Акварена".

Політична діяльність. Балотувався у 2015-му році до Харківської міської ради під “Батьківщини”, але не пройшов. Член ВО "Батьківщина", балотується від цієї партії.

15 кандидатів на посаду Харківського міського голови: хто це

Микита Соловйов

Загальні відомості. Народився у Харкові, 48 років.

Дві вищі освіти: фізик-дослідник (Харківський національний університет) та правник (Національний юридичний університет ім. Ярослава Мудрого).

"Як активіст, брав участь в харківських протестах проти забудов. Як правник — брав участь у розробці низки законопроектів. Розробив низку авторських курсів з фізики и математики, фінансового та банківського права, читав публічні лекції з економіки і політики", — йдеться в його біографії.

Юрист, бізнес-консультант.

Політична діяльність. Очолює харківський осередок політичної партії "Демократична Сокира". У 2019 році був кандидатом в народні депутати від політичної партії "Демократична Сокира" по округу №169 (Київський та частина Московського району міста Харків).

Погляди. Обстоює ідею зменшення ролі державного регулювання.

"Ми, разом з однодумцями, цінуємо вільний ринок та вільний вибір людини. Ми виступаємо за обмеження втручання держави в економіку, побут, мораль і культуру, а також за оптимізацію цього втручання там, де його раціонально буде зберегти. Ми хочемо зменшення тиску на бізнес і право на ефективний самозахист – як на вулиці, так і в суді", — йшлося у передвиборчій програмі Соловйова-кандидата у депутати ВР у 2019 році.

Також серед пропозицій кандидата є залучення бізнесу для вирішення міських проблем:

"Для маси міських проблем залучити бізнес, забезпечивши йому прозорі та зрозумілі умови роботи. А функцію контролю виконання бізнесом взятих на себе зобов'язань залишити місту".

У своїй передвиборчій програмі виступає за дерусифікацію та декомунізацію міста, боротьбу з корупцією, підтримання та розвиток тероборони, системну забудову міста, створення інфраструктури міста.

Також серед пропозицій кандидата є залучення бізнесу для вирішення міських проблем:

"Для маси міських проблем залучити бізнес, забезпечивши йому прозорі та зрозумілі умови роботи. А функцію контролю виконання бізнесом взятих на себе зобов'язань залишити місту".

Перемир’я на Донбасі, оголошене 27 липня 2020 року, вважає капітуляцією:

"Заборона на відкриття вогню у відповідь, заборона розвідувальної діяльності. Відомості про фактичну роззброєння (крім легкої стрілецької) армії. Якщо це не капітулянство, то що?".

Про висування в мери Харкова Соловйов повідомив 22 липня:

"Заручившись допомогою усіх вас, я хочу довести, що дуже багатьох в місті дістало правління Кернеса. Що дістали олігархічні міжусобиці. Дістала постійна проросійська і радянофільська риторика та позиція. Дістали фонтани та зоопарки замість інфраструктури".

Майно та активи. Соловйов повідомив Суспільному, що у 2019 році мав майже мільйон гривень доходів як Фізична особа-підприємець. У 2020 році, за словами Соловйова, дохід склав менш як мільйон. Він також поінформував, що має частку у володінні квартирою.

За інформацією кандидата, він має частку у володінні квартирою.

Інше. Відомий як блогер у Facebook. Висловлюється з різних суспільно-політичних питань. Організовує і бере участь у протестних акціях у Харкові.

15 кандидатів на посаду Харківського міського голови: хто це

Олександр Фельдман

Загальні відомості. Народився у Харкові, 60 років.

Почесний президентом концерну "АВЕК", до складу якого входить Торговельний центр "Барабашово", офісно-торговельний центр Platinum Plaza, Feldman Ecopark, галерея "АВЕК" та медіацентр "Время". Засновник міжнародного благодійного фонду "Фонд Олександра Фельдмана”.

Депутат Верховної Ради п'яти скликань.

Політична діяльність. Представляв "Блок Юлії Тимошенко", Партію регіонів, "Наш край", депутатську групу "Воля народу". На позачергових виборах до Верховної Ради влітку 2019 року балотувався як самовисуванець, вказував, що є членом партії "Наш край". Переміг представницю партії "Слуга народу" Вікторію Алєксєйчук з відривом у 4,1% голосів і став єдиним переобраним мажоритарником у семи округах Харкова. В парламенті приєднався до фракції "Опозиційна платформа — За життя". 

17 грудня 2019 року заявив, що висуватиметься в мери Харкова. Рішення мотивував тиском з боку нинішньої міської влади: "Так склалася ситуація, я буду балотуватися на пост мера Харкова... Це не протистояння Фельдмана, це не протистояння конкретного підприємства, "Барабашово", це, скажімо, не побоюся цього слова, протистояння ідеологій".

Йде у мери від "ОПЗЖ".

"Харкову потрібне повне перезавантаження. У нашому місті не може і не повинно бути мера-царя, від прихильності або немилості якого залежать долі підприємств, компаній, долі людей", — йдеться у заяві Фельдмана.

У попередніх кампаніях Фельдман не раз заявляв, що балотуватиметься у мери Харкова, але кандидатом офіційно не реєструвався. Як депутат ВР віддав голос за "диктаторські закони" Януковича 16 січня 2014 року.

З 1 січня 2020 року у Верховній Раді 1903 рази не голосував, 873 рази був відсутній, 347 разів проголосував "за", 151 — утримався і проголосував "проти" шість разів. Серед останніх питань, за які Фельдман не голосував, хоча був присутній, — укрупнення районів Харківщини з 27 до 7. У коментарі Суспільному Фельдман пояснив це рішенням фракції ОПЗЖ.

Підтримав депутатське звернення Іллі Киви щодо невідкладного завершення досудового слідства справи Сергія Стерненка та передачі кримінального провадження в суд. Підписався під депутатським запитом про здійснення незаконного тиску на суб'єктів господарювання працівниками Національної поліції України.

Погляди. У передвиборчій програмі 2019 року виступав за "консолідацію українського суспільства, утвердження атмосфери толерантності й порозуміння", законодавче забезпечення механізмів зворотного зв’язку з владою, підзвітності депутата виборцям.

Головним пріоритетом назвав належний рівень життя пенсіонерів, дітей-сиріт і багатодітних сімей, дбайливе ставлення до співгромадян, які мають особливі заслуги перед державою: ветерани та інваліди війни, учасники бойових дій в Афганістані, учасники АТО і ООС та їхні сім’ї, чорнобильці.

"Фельдман став співавтором 3 законопроектів, з яких жоден не став чинним. Запропонував 11 поправок до проєкту закону про доступ до водойм, дві з яких відхилили. Фельдман, як і нардеп Бакумов, не скористався бюджетною компенсацією проживання в Києві. Протягом цієї каденції Фельдман робив публікації стосовно ринку “Барабашово”, “Фельдман Екопарк”, свого благодійного фонду. Про роботу як парламентаря він практично не розповідає", — зазначає рух "Чесно" в огляді про роботу харківських мажоритарників.

Майно та активи. Фельдман задекларував два житлові будинки у Харкові загальною площею 1718 кв. метрів, квартиру у Києві — 264,5 кв. метрів, орендує офіси. Земельні ділянки загальною площею 21,8 тис. га у Харкові, 168 тис. га у Черкаській Лозовій Харківської області та оздоровчий табір у Черкаській Лозовій. Має паркомісце у Києві, незавершене будівництво господарських приміщень з гаражами, а також годинники, скульптури, колекції люльок, холодної зброї, монет та перстнів VI-VII ст.

У власності є мотоцикл Chapper (2008), автомобіль Land Rover (2018), акції у ПРАТ "Концерн Авек та Ко", ПАТ "Каравай" і ПРАТ "Авек Холдинг".

Доходи Фельдмана сягають майже 2 млн гривень, має кредит на 10 млн і позику понад 11 млн. Задекларована зарплатня — 512 756 грн, стипендія почесного громадянина міста від міськради — 250 380 грн. Задекларував власних активів майже 2,6 тис доларів і 1,47 млн доларів спільної власності із дружиною. У декларації також зазначені грошові активи дружини — 134,6 тис гривень та 2,9 тис доларів.

Судові справи. У липні 2020 року подав позов до суду про захист честі та гідності. Вважає наклепом заяву, опубліковану на сайті Харківської міської ради, щодо своєї причетності до підпалу техніки на будівництві дороги через ринок Барабашово 22 липня.

Інше. Олександр Фельдман любить тварин. У 2013 році вчив свою мавпу Читу грати в гольф.

15 кандидатів на посаду Харківського міського голови: хто це

Ігор Черняк

Загальні відомості. Народився у Запоріжжі, 33 роки.

Депутат Харківської міськради, юрист, підприємець (ТОВ "Рєстінг ПЛЮС", адвокатське об’єднання "Ей-Сі-Еф Партнерс"). Співзасновник громадської організації "Харківський антикорупційний центр".

Політична діяльність. З 2015 по 2018 роки був членом політичної партії “Самопоміч”. У 2019 приєднався до команди партії Міхеіла Саакашвілі "Рух нових сил". Нині безпартійний, позафракційний.

29 липня 2020 року заявив, що висуватиметься на мера в команді ексголови Харківської ОДА Юлії Світличної.

Погляди. У Харківській міській раді Ігор Черняк — в опозиції до більшості, методично критикує дії міської влади. Має проукраїнську позицію. Їздить до зони АТО як волонтер. Як юрист пропонував безкоштовну правову допомогу звільненим працівникам служби швидкої допомоги, які заявляли про утиски з боку керівництва. Допомогає медикам із засобами захисту. Бере участь у судових справах, пов'язаних із міською владою: позивався до міськради у справі назви проспекту Жукова-Григоренка.

Майно та активи. Задекларував квартиру у Харкові та частку квартири у Запоріжжі, а також автомобілі Mitsubishi Outlander та Hyundai Tucson. Найбільший дохід має від підприємницької діяльность: 770 637 грн на рік. Ще отримав 50 076 гривень відшкодування витрат на "здійснення депутатської діяльності".

Грошові активи: 85 тисяч гривень, 17,5 тисяч доларів, 5200 євро, 3500 польських злотих та 2000 угорського форінта.

Судові справи. Влітку 2020 року Харківська міська рада подала до суду на депутата Ігоря Черняка за його виступ на сесії та вимагає визнати недостовірною і спростувати викладену ним інформацію про незаконну забудову земельної ділянки на пр. Перемоги 69-А.

Інше. Окрім "Харківського антикорупційного центру", є членом "Українського об'єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО у Харківській області", "Ультрас Харків" та "Національна асоціації адвокатів України".

15 кандидатів на посаду Харківського міського голови: хто це

Денис Ярославський

Загальні відомості. Народився у Харкові, 38 років.

Освіта: вища. Закінчив Харківський інститут бізнесу та менеджменту за спеціальністю "Фінанси" та Харківський університет внутрішніх справ за спеціальністю "Право".

У автобіографії вкачав, що він — волонтер у зоні АТО, громадський діяч, президент федерації національного виду спорту "Хортинг" у Харкові.

Працює у ТОВ "Харківський проектний інститут" на посаді юриста.

У 2015 був консультантом з реформи правоохоронної системи. З 2004 до 2017 служив у органах внутрішніх справ.

Політична діяльність. На позачергових парламентських виборах 2019 року Денис Ярославський балотувався як безпартійний по 171-му округу у Харкові у Немишлянському районі.

Нині іде на вибори як самовисуванець.

Погляди. На питання, навіщо балотується, відповів: не хоче, щоб "місто опинилося у тих руках, які із ним не впораються" в разі, якщо Геннадій Кернес не зможе продовжувати вибори.

"Я дуже сподіваюся, що у Геннадія Адольфовича буде все добре зі здоров’ям — тоді місто у надійних руках. Але якщо він із якихось причин не зможе виконувати свої функціональні обов’язки, то я зроблю все, щоб це місто залишилося на тій планці, яка сьогодні є, і піднялася", — сказав Ярославський.

На питання, чи продовжуватиме боротьбу, якщо Кернесу нічого не заважатиме балотуватися, Ярославський відповідає так: "Тоді ми його особисто підтримаємо як професійного міського голову".

Чи означає це, що він зніме кандидатуру, відповів: "Я поки такого не казав, але підтримаю всіляко".

Чи є Денис родичем бізнесмену Олександру Ярославському, претендент на посаду мера відповів: "Я скажу так: я знайомий дуже близько... Я — Денис Ярославський, це мої особисті ім’я та прізвище. Олександр Ярославський — ані добре, ані погано стосовно мого прізвища. Ні плюс, ні мінус".

Майно та активи. Згідно з декларацією за 2016 рік вказував дві квартири і дві земельні ділянки у Харкові. 134, 1 тис гриивень зарплати иа 395,2 тис гривень подарунку.

Судові справи. Фігурує у справі про викрадення бізнесмена у 2017 році. У біографії, поданій до міської виборчої комісії, зазначає, що не має "судимості за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, злочину проти виборчих прав громадян чи корупційного злочину".

Інше. Неодружений.

Що відомо

  • Місцеві вибори призначені на 25 жовтня 2020 року. Одночасно на всій території країни виборці обиратимуть представників місцевих органів влади та міських голів. У липні 2019-го Верховна Рада підтримала новий виборчий кодекс, тому вибори на місцях відбуватимуться за новою системою.
  • Хто балотується в депутати Харківської міськради на місцевих виборах-2020: списки.
На початок