Полтавський апеляційний суд не задовольнив апеляцію прокуратури у справі колишнього начальника Харківського університету Повітряних сил ім. Кожедуба Андрія Алімпієва. Його підозрювали у розтраті під час закупівлі палива, а після перекваліфікації — у службовій недбалості.
Судовий вирок від серпня 2021 року набрав чинності 20 листопада 2023 року, розказав Суспільне Харків захисник обвинуваченого Максим Журавльов.
"Прокуратура просила шість років позбавлення волі. Після вироку в 2021 році прокуратура подала апеляцію. Через повномасштабну війну справу з Харкова передали до Полтави і почали розглядати у серпні 2022 року. Прокурори кілька разів переносили засідання, не приїздили до суду. І зараз колегія суддів винесла рішення, що апеляція необґрунтована. Боротьба з незаконним обвинуваченням тривала шість років, Андрій Алімпієв повністю виправданий", — сказав Журавльов.

За його словами, за цей час у справі допитали понад 30 свідків.
"Національне антикорупційне бюро розслідували цю справу понад 11 місяців, а граничний термін за законом — рік. Вони не знайшли жодних розтрат, особистої зацікавленості мого підзахисного Алімпієва, він навіть не спілкувався з постачальниками. НАБУ спрямувало справу назад до військової прокуратури, а та — до суду. За твердженням Алімпієва, його думка не змінилася, що це все відбувалося тому, що він відмовився передавати під забудову землі, які є у власності університету".
Захисник Максим Журавльов каже, Андрій Алімпієв має право просити відновлення на посаді керівника університету, з якої його звільнили під час слідства. З початку повномасштабного вторгнення Алімпієв служить на фронті.
Прокуратура має право подати касаційну скаргу.
Що відомо у справі ексначальника Харківського університету Повітряних сил Алімпієва
У листопаді 2017 року начальника Харківського національного університету Повітряних сил Андрія Алімпієва затримали за підозрою у розтраті 2,4 млн грн під час закупівлі палива. Про затримання керівника університету повідомив тодішній генпрокурор Юрій Луценко.
20 листопада 2017 року Дзержинський райсуд Харкова взяв Алімпієва під варту із можливістю внесення застави 1,5 млн грн. Провини генерал-майор не визнав та назвав справу сфабрикованою. На його підтримку до суду приходили військові, льотчики, гендиректор авіазаводу Анатолій М'ялиця.
Гроші на заставу для Алімпієва збирали родичі, колеги та друзі — і у січні 2018 року він вийшов з-під варти. Його звільнили з посади начальника університету.
9 серпня 2021 року Дзержинський районний суд Харкова виправдав Алімпієва. Прокуратура подала апеляцію на це рішення.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube