Суд у Харкові виправдав ексначальника університету Повітряних сил Алімпієва

Суд у Харкові виправдав ексначальника університету Повітряних сил Алімпієва

Суд у Харкові виправдав ексначальника університету Повітряних сил Алімпієва
hups.mil.gov.ua | Суспільне Харків

Дзержинський районний суд Харкова оголосив вирок у справі колишнього начальника Харківського університету Повітряних сил ім. Кожедуба Андрія Алімпієва, звинуваченого у недбалому ставленні до військової служби.

9 серпня суддя Ігор Семиряд виправдав Алімпієва, повідомив Суспільному захисник обвинуваченого Максим Журавльов.

За його словами, у процесі розслідування справу перекваліфікували з ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна) на ч. 3 ст. 425 Кримінального кодексу України.

"Жодних корупційних моментів в НАБУ не знайшли. Тоді військова прокуратура Харківського гарнізону розслідувала справу за ч. 3 ст. 425 — недбале ставлення до військової служби, здійснене в особливий період. Вона передбачає покарання від п'яти до восьми років позбавлення волі. Прокуратура у судових дебатах просила шість років позбавлення волі. Суд стосовно генерала Алімпієва виніс наступне: виправдати за усіма пунктами звинувачення у зв'язку з відсутністю в його діях складу злочину", — сказав Журавльов.

За словами адвоката, справу в суді розглядали з 2019 року, вирок читали протягом п'яти годин. Повний текст сторонам нададуть згодом.

У прокуратури є 30 днів на оскарження.

Що відомо

  • У листопаді 2017 року начальника Харківського національного університету Повітряних сил Андрія Алімпієва затримали за підозрою у розтраті 2,4 млн грн під час закупівлі палива. Про затримання керівника університету повідомив тодішній генпрокурор Юрій Луценко.
  • 20 листопада Дзержинський райсуд Харкова взяв Алімпієва під варту із можливістю внесення застави 1,5 млн грн. Провини генерал-майор не визнав та назвав справу сфабрикованою. На його підтримку до суду приходили військові, льотчики, гендиректор авіазаводу Анатолій М'ялиця.
  • Гроші на заставу для підозрюваного збирали родичі, колеги та друзі — і у січні 2018 року він вийшов з-під варти. Алімпієва звільнили з посади начальника університету.
На початок