Харків'янка з'ясувала, що в Helsi з'явилися фейкові записи. В НСЗУ розказали, що робити в таких випадках

Харків'янка з'ясувала, що в Helsi з'явилися фейкові записи. В НСЗУ розказали, що робити в таких випадках

Харків'янка з'ясувала, що в Helsi з'явилися фейкові записи. В НСЗУ розказали, що робити в таких випадках
. Харків'янка Ганна Феєр дивиться систему Helsi. Жовтень 2023 року. Фото: Лариса Говина/Суспільне Харків

Прийоми у лікарів, яких не було, виявила у картці своєї дитини на порталі Helsi харків’янка Ганна Феєр. Жінка говорить, у вересні привела дочку до травматолога — та зламала руку. За кілька тижнів у системі Helsi Ганна побачила записи ще про декілька діагнозів дитини.

Зокрема, про зламану ногу та бронхіт. Крім того, каже Ганна, у записах йшлося, що донька лежала у лікарні, хоча дитина лікувалася вдома.

Харків'янка Ганна Феєр знайшла фейкові медзаписи в системі Хелсі
Харків'янка Ганна Феєр. Жовтень 2023 року. Фото: Лариса Говина/Суспільне Харків

"20 вересня мені надійшло на телефон якесь незрозуміле направлення. 21 вересня ми прийшли робити щеплення. Поки лікарка подивилася в програмі Helsi, почала нас вводити, і сказала, що там вказано, що ми лежимо на стаціонарі. Для мене це був шок. Там не видно було, де ми лежимо, в якій лікарні, але видно було, що дитина потрапила в лікарню з гострим бронхітом, ацетонурією. І пишуть, що спочатку ми звернулися до педіатра, а потім інший лікар нас поклав на денний стаціонар", — говорить Ганна Феєр.

виписка з лікарні
Харків'янка Ганна Феєр показує меддокумент доньки. Жовтень 2023 року. Фото: Лариса Говина/Суспільне Харків

"Я почала шукати, хто б це міг бути. Мене перепитувала наша лікарка – чи хтось з наших родичів, може, з таким прізвищем. Але все було у всіх добре. Я сама в Google пошукала прізвища тих лікарів. Знайшла, що це лікарі 17-ї міської багатопрофільної лікарні", — говорить Феєр.

Наша лікарка подзвонила туди — там спочатку підтвердили, що дійсно, дитина у них на стаціонарі. Ми сказали, що звернулися і що ми не лежимо там. Вони сказали, що виявлять, як то так вийшло.

Крім записів про бронхіт та стаціонарне лікування, знайшли запис про перелам ноги, розповідає Ганна.

"Запис є, що ми звернулися з переламом нижньої кінцівки променевої кістки. Нога у нас ціла, нічого не було, як це все прописали. Все добре. Вже рука загоїлася, ми зняли гіпс. Довідка у мене є, але в Helsi зовсім інакше все написано", — говорить мати пацієнтки.

Харків'янка Ганна Феєр
Харків'янка Ганна Феєр. Жовтень 2023 року. Фото: Лариса Говина/Суспільне Харків

Ганна з паперовою довідкою та знімком звернулася до 17-ї лікарні, щоб там сказали — чому у системі Helsi з'явилися неправдиві записи.

"Ми звернулися 9 вересня з травмою руки, а в Helsi написано, що ми звернулися 11 вересня з переламом ноги, 18 — з переламом руки й нас поклали на стаціонар, 20 — що звернулися з лихоманкою і нас поклали в стаціонар", — каже Феєр.

У лікарні провели перевірку: коментар директора

Директор міської лікарні№17 Дмитро Черепов у коментарі Суспільне Харків повідомив, що з приводу цього випадку у медзакладі провели службову перевірку.

За словами Черепова, під час перевірки виявили, що записи були додані у систему помилково. Їх виправили, сказав директор.

Що робити пацієнту, якщо у Helsi фейкові записи: поради НСЗУ

Якщо пацієнт бачить у системі Helsi неправдиві записи, слід звернутися до керівництва медзакладу, де зафіксований візит, із вимогою виправити дані. Якщо установа не реагує — надіслати скаргу Національній службі здоров’я, говорить директорка її Північного міжрегіонального департаменту Вікторія Мілютіна.

За її словами, служба перевірить — був цей запис помилкою чи зловживанням з боку лікаря.

Вікторія Мілютіна
Вікторія Мілютіна. Жовтень 2023 року. Фото: Лариса Говина/Суспільне Харків

"Бувають різні ситуації. Наприклад, внесення вакцинації — це не фейковий запис, це просто відбулася взаємодія між медзакладами. Або є ситуації, коли батьки забувають, що водили дитину до лікаря. І, безумовно, відбуваються прикрі випадки. У нас є такий реальний випадок, коли пацієнт за записами отримав амбулаторних послуг на мільйон гривень у різних лікарів — це вже привід звернутися до Національної служби здоров’я", — говорить Мілютіна.

Якщо ми бачимо, що людина звернулася і пів години провела в закладі, а йому поставили три тижні захворювання, або, якщо бачимо, що людині надавалася допомога одночасно у Львові й у Харкові — це, безумовно, вже зловживання, це не помилка.

За її даними, від початку 2023 року в Харківській області зареєстрували близько 50 звернень щодо помилкових записів у медичній системі Helsi.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок