Минулого року МОЗ виявило понад 16 тисяч "помилкових" записів про візити до лікарів

Минулого року МОЗ виявило понад 16 тисяч "помилкових" записів про візити до лікарів

Минулого року МОЗ виявило понад 16 тисяч "помилкових" записів про візити до лікарів
. Херсон, працівниці поліклініки в реєстратурі, 13 березня 2023р. Фото: Суспільне Херсон

У 2022 році Міністерство охорони здоров’я виявило 16 670 записів-повторів про візит до лікаря, що дозволило уникнути зайвих виплат на понад 5 мільйонів гривень.

Про це повідомляє пресслужба МОЗ України.

Зокрема, в установі нагадали, що "Helsi" — це лише одна з багатьох інформаційних систем, яка допомагає з'єднувати лікарів з центральною базою даних Електронної системи охорони здоров'я (ЕСОЗ). Саме в ЕСОЗ лікарі вносять дані про послуги, які потім використовує "Helsi".

"Більшість із записів, які пацієнти вважають "некоректними" — насправді це прийоми, під час яких була внесена вакцинація, процедури або ж проходження медичної комісії тощо. Не плутайте їх з фейковими візитами", — підкреслили в МОЗ.

У міністерстві зауважили, що у процесі роботи лікарів із системою дані про візити можуть з’явитися і помилково, зокрема через людський фактор чи зловживання зі сторони лікарів, за що існує сувора відповідальність.

"НСЗУ аналізує кожен запис та виявляє невідповідності. За статистикою, близько 10% цільових записів знімаються з оплати. Лише за минулий рік було виявлено 16 670 записів-повторів на "первинці" — це дозволило уникнути зайвих виплат на понад 5 млн гривень", — розповіли в МОЗ.

Також міністерство перевірило понад пів мільйона записів про смерть пацієнта.

"Завдяки цьому кошти не були витрачені на послуги для "мертвих душ”. Це дозволило перерозподілити 158 млн гривень", — додали в пресслужбі Міністерства охорони здоров’я.

На початок