Будинок рад, де до вторгнення розташовувалась Харківська обласна адміністрація та обласна рада, садиба на Полтавському Шляху й Палац праці були пошкоджені у Харкові внаслідок ракетних атак РФ.
В якому стані будівлі та які заходи вживаються для їхнього збереження, Суспільне Харків розказав директор обласного департаменту містобудування та архітектури Антон Коротовських. Далі — пряма мова.
Будівля обладміністрації законсервована
Ступінь пошкоджень: близько 40%.
Коли була пошкоджена: 1 березня 2022 року.
Будівля ОВА повністю була законсервована за кошти резервного фонду. Всі заходи виконано. Зробили частково нову покрівлю, відновили парапет, закрили віконно-дверні прорізи, всередині стабілізували там, де було пряме влучання, зробили конструкцію металеву, щоб посилити будівлю.
Будівля стабілізована та чекає свого часу. Якщо це пам'ятка архітектури, ми можемо казати лише про реставрацію. Враховуючи те, що Харків планують повністю відновити в майбутньому, то цю будівлю можна розглядати як реставрацію з пристосуванням під якісь інші функції. Думаю, що це буде вирішено після закінчення війни.
Проєкт реставрації — не на часі, мова про це поки не йде.
Садиба на Полтавському Шляху у Харкові
Ступінь пошкоджень: близько 75%.
Коли була пошкоджена: 6 липня 2022 року.
Технічний звіт виконано ще влітку. Відповідно до цього звіту, будівля була визнана такою, що має пошкодження другої категорії.
До пам'ятки архітектури визначати третю категорію неможливо. Вона не підлягає ніякому демонтажу.
Ця будівля у власності міської ради. Рішення щодо подальшої долі визначають вони. Нами спільно було проговорено ситуацію щодо посилення конструкції, щоб ця будівля далі не руйнувалася. З їхньої сторони була обіцянка, що замовлять документацію щодо консервації.
Палац Праці у Харкові: "Ситуація критична"
Ступінь пошкоджень: Про всю будівлю важко казати, там є місця, де ступінь руйнації складає понад 80%. Там, де були прямі влучання.
Коли була пошкоджена: 2 березня 2022 року.
Ситуація критична. Немає розуміння. Там багато власників, починаючи від державних, закінчуючи приватними. Виконувати роботи на приватній власності нам закон не дозволяє.
Цю будівлю обстежували, проводили роботи, на деяких ділянках навіть консерваційні заходи. Подальшу долю треба вирішувати спільно з Харківською міською радою.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube