Перейти до основного змісту
Людей вивозять маленькими групами. Як триває обов'язкова евакуація з Куп'янського району

Людей вивозять маленькими групами. Як триває обов'язкова евакуація з Куп'янського району

Людей вивозять маленькими групами. Як триває обов'язкова евакуація з Куп'янського району
. Ілюстративне фото. Жителі Харківщини виїжджають з прифронтових зон. Фото: facebook.com/rcc.kharkiv

Другий день у частині Куп’янського району триває загальна обов’язкова евакуація. Звідти планують вивезти майже дванадцять тисяч людей.

Про це Суспільному розповів начальник обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

"Люди не хочуть виїжджати"

Близько 8,5 тисяч людей планують вивезти із Ківшарівки, Куп’янська-Вузлового та Куп’янська, а саме з районів на лівому березі річки Оскіл, говорить начальник місцевої військової адміністрації Андрій Беседін.

"З листопада 2022 року кожен охочий може скористатися добровільною евакуацією. Якщо обов'язкова евакуація запроваджена у населених пунктах або територіях лівого берега Осколу, це не означає, що люди, які мешкають на правому березі у Куп'янську, не можуть нею скористатися. Ми заохочуємо до цього", — каже Беседін.

На Куп’янщині можуть примусово евакуювати близько 800 дітей — Синєгубов

За його інформацією, багато людей відмовляються від евакуації.

"Люди не хочуть виїжджати. Причини відмови досить різні. Хтось не хоче полишати оселі, у когось є домашнє господарство та тварини. Але ми наголошуємо, що життя і здоров’я одні, і їх не повернути", — розповідає Беседін.

Як вивозитимуть жителів Куп'янського району

За словами Андрія Беседіна, людей евакуюють маленькими групами.

"Місцеві жителі дзвонять та записуються на евакуацію, ми формуємо списки. Волонтери забиратимуть їх маленькими машинами та мікроавтобусами з місць, де люди мешкають, щоб не наражати на небезпеку й не створювати можливості для РФ завдати удару", — каже Беседін.

Є єдиний кол-центр та номери "гарячої лінії", які діють з листопада 2022 року, розповідає Беседін.

"Цей процес триває постійно. До цього часу там була мала кількість звернень. Їх стало більше після оголошення обов'язкової евакуації та посилення обстрілів", — говорить начальник місцевої військової адміністрації.

Скільки заявок на евакуацію отримали волонтери "Червоного Хреста"

Керівник евакуаційного загону "Червоного Хреста" Ігор Клименко розповідає, що за перший день після оголошення обов’язкової евакуації волонтери отримали заявки від 18 людей із Куп’янщини.

"Це втричі більше, ніж у попередні дні. Таку кількість заявок щоденно отримували після харківського контрнаступу у вересні 2022 року. У нас працюють три автівки. Якщо буде необхідність, можемо збільшити автопарк. Виїжджають ті, які раніше не хотіли евакуюватися. Тих, які сиділи у той час у більш-менш безпечних місцях, зараз теж обстрілюють. Прошу усіх виїжджати та не наражати себе на небезпеку", — каже Клименко.

Він вважає, що кількість заявок збільшиться.

Людей вивозять невеликими групами. Як триває обов'язкова евакуація з Куп'янського району
Волонтери евакуювали 19 дітей з батьками з Вовчанської громади. Фото: Координаційний гуманітарний центр

За його даними, волонтери "Червоного Хреста" вивезли шістьох людей 10 серпня з Подолів, Куп’янська та Кіндрашівки.

"Зокрема, вивезли 8-річного хлопця з мамою. Уночі було влучання у сусідній будинок, а в їхньому пошкодило дах, стіни, паркан у дірках від уламків. Вночі вони відразу ж подали заявку на виїзд. Усіх людей розселили по гуртожитках у Харкові", — говорить Клименко.

Куди везтимуть людей з Куп'янщини

За інформацією Олега Синєгубова, у Харкові нині є 3500 місць для евакуйованих, за потреби готові підготувати вп’ятеро більше.

"Харків — це проміжний пункт, куди люди приїжджають. Тут з ними працюють соціальні працівники, психологи, волонтери. І вони визначаються, куди хочуть їхати — залишатися у Харкові, Харківській області, чи переміщуватись у більш безпечні регіони", — розповідає Андрій Беседін.

Людей вивозять невеликими групами. Як триває обов'язкова евакуація з Куп'янського району
Волонтери евакуювали 19 дітей з батьками з Вовчанської громади. Фото: Координаційний гуманітарний центр

За його інформацією, автівок для евакуації вистачить для того, щоб вивезти усіх охочих.

"Якщо ми кажемо про 100% населення, яке потрібно евакуювати, вважаємо що упродовж наступного тижня вивеземо усіх охочих. Ймовірно, більшість відмовиться від евакуації", — каже керівник Куп'янської МВА.

Усі служби продовжать працюють у штатному режимі — правоохоронні органи, ДСНС, "швидка", лікарні, комунальні підприємства та Куп'янська міська військова адміністрація. Люди зможуть отримувати послуги, говорить Андрій Беседін.

Номери для евакуації з Куп'янського району

Жителі Куп'янського району, які хочуть евакуюватися, можуть звертатися за телефонами:

  • єдиний колцентр: (050) 789-01-24, (063) 789-64-74 (працює з 09:00 до 22:00);
  • громадська організація "Я врятований": (063) 440-69-20;
  • гаряча лінія "Червоного хреста": (080) 033-24-02, (073) 240-24-02, (067) 383-24-02 (лінія працює з понеділка по п'ятницю з 10:00 до 17:00);
  • гаряча лінія Куп'янської МВА: (098) 941-23-00 (щоденно з 09:00 до 16:00).

Що відомо про обов'язкову евакуацію з Куп'янського району

2 березня у Куп'янському районі оголосили обов'язкову евакуацію з 10 населених пунктів Вільхуватської громади, а також усієї Дворічанської та Петропавлівської громад. У Куп'янській та Курилівській громаді обов'язкова евакуація передбачена для дітей та маломобільних людей.

Наприкінці березня в Харківській ОВА заявили, що посадовці можуть ухвалити рішення про примусову евакуацію з окремих населених пунктів Куп'янського району Харківської області, де ведуться постійні обстріли.

6 квітня поліція Харківської області допомогла евакуювати декілька родин з дітьми з трьох населених пунктів Куп'янщини. Йдеться про 18 дітей та 13 дорослих, повідомив начальник Куп’янської міської військової адміністрації Андрій Беседін. Їх евакуювали з Куп'янська, Ківшарівки та Куп’янська-Вузлового.

Обов'язкову евакуацію з Куп'янської громади оголосили для Куп'янська-Заоскілля, Ківшарівки та Куп'янська-Вузлового, повідомили у місцевій МВА 10 серпня.

Андрій Беседін сказав Суспільне Харків, що люди, які відмовлятимуться від евакуації, мусять написати про це офіційний лист-відмову.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

Топ дня

Вибір редакції

На початок