З фасаду театру у Харкові зняли згадку про колишню назву на честь Пушкіна

З фасаду театру у Харкові зняли згадку про колишню назву на честь Пушкіна

З фасаду театру у Харкові зняли згадку про колишню назву на честь Пушкіна
. З фасаду театру у Харкові зняли згадку про назву на честь Пушкіна. Фото надала Олена Ткаченко

З фасаду будівлі театру, який до перейменування мав назву на честь російського письменника Олександра Пушкіна, зняли літери з прізвищем літератора, а також згадку про те, що це був театр російської драми.

Про це Суспільне Харків розказала директорка театру Олена Ткаченко.

За її словами, на роботи витратили 2,5 тис. гривень, які зібрали працівники театру. Літери з будівлі зняв верхолаз.

Демонтовані літери помістили у ці шість коробок. Зберігати їх будуть у коморі театру: "Доки ми, може, самі заробимо кошти й зможемо пару літер перелити в інші — українську транскрипцію, і потім повісимо вже нову назву. Самі зробили, тому що у всіх харківських Telegram-каналах знімають, коли ми цього позбавимося".

"Ім’я російського письменника офіційно прибрали з назви театру ще наприкінці минулого грудня, але тільки зараз демонтували вивіску на фасаді будівлі. Працівники театру втомилися чекати та самі викликали альпініста, який допоміг з цим", — повідомили у театрі.

З фасаду театру у Харкові зняли згадку про назву на честь Пушкіна
Літери з фасаду театру. Фото надала Олена Ткаченко

Що передувало перейменуванню

Колектив театру 1 березня 2022 року вирішив прибрати з назви слово "російський", однак це рішення за законодавством має ухвалювати обласна рада. Протягом останнім місяців депутати обласної ради не могли ухвалити рішення про перейменування театру. Були різні пропозиції, зокрема, прибрати слово "російський", але залишити ім'я Пушкіна.

"Щойно так хитро на засіданні розказували, що у назві Харківського російського драматичного академічного театру імені Пушкіна треба слово "російський" вилучити, але "великого" Пушкіна залишити. І це вони вирішили комісією", — писала тоді депутатка Галина Куц.

Депутатка "Блоку Кернеса — Успішний Харків" Людмила Немикіна апелювала на засіданні до висновку комісії: "У світовій історії є імена, які не належать тільки одній країні. Є імена, які належать цілому людству. Таке світове визнання отримало і ім'я поета Олександра Сергійовича Пушкіна".

Депутати голосували за обидві пропозиції: для кворуму було необхідно набрати 61 голос. Тоді, 20 вересня, питання перейменування не вирішили.

Не змогли ухвалити рішення про перейменування й на іншій сесії. Одна з причин — необхідність провести громадське голосування перед зміною назви театру.

Перейменувати театр змогли під час сесії 24 грудня 2022 року.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок