Понад чотири тисячі побитих обстрілами будинків у Харкові розділили після експертиз на три категорії за ступенем руйнування, розповів заступник директора міського департаменту комунального господарства Олексій Богач. Перша категорія потрапляє під програму "єВідновлення".
На що можуть розраховувати мешканці будинків, віднесених до другої та третьої категорій — у матеріалі Суспільне Харків.
Експертизи за трьома категоріями
До першої категорії потрапляють будинки з мінімальними пошкодженнями, пояснив Олексій Богач.
"Перша категорія підпадає під програму 200 тисяч через "єВідновлення". Тобто люди реєструються в "Дії", заповнюють свої дані, приходить комісія, оцінює руйнації та записує. Потім людям видають гроші на ремонт", — говорить заступник директора міського департаменту комунального господарства.

За його словами, до другої категорії відносять будинки, які потребують капітального ремонту. А до третьої — будівлі, які будуть реконструювати або зносити.
"Ані по другій, ані по третій категорії у рамках держави зараз немає рішення, як оформлювати, як видавати ці сертифікати. Я думаю, що за два-три місяці жителі будуть мати інформацію, що їм робити. Ми знаємо, що, скоріш за все, це будуть сертифікати на квадратні метри", — припускає посадовець.

"Думала, житло дітям у спадок буде"
Понад 30 років харків’янка Інна Убейкобиліна разом з чоловіком жила у будинку на вулиці Наталії Ужвій на Північній Салтівці. 5 березня 2022 року росіяни скинули на будинок авіабомбу — під’їзд разом з квартирою жінки на восьмому поверсі обвалився. Нині жінка орендує житло в іншому районі Харкова.
"Хочу, щоб повернули те, що було. Те житло, ті квадратні метри, які у нас були. У мене родина, двоє дітей. Я думала, що це житло буде дітям у спадок. Їм же також потрібно залишити щось", — говорить Інна.
Північна Салтівка перебувала під обстрілами росіян понад пів року. Минулого року зображення 16-поверхівки на вулиці Наталії Ужвій публікували десятки світових медіа.
Марина Кальчук живе у будинку на сусідній вулиці Метробудівників — він також пошкоджений. Щоб привернути до нього увагу, жінка та інші жителі району вийшли до журналістів з плакатами, на одному з яких написано "Де мій дім?".

"Наш будинок зазнав значних руйнувань. У нас було більш як дев'ять влучань у будинок. Зруйновані вхідні групи, зруйнований дах, зруйновані підвальні приміщення", — говорить Марина.

Нині зруйнований під’їзд у будинку на вулиці Наталії Ужвій планують знести, розповідає Олексій Богач. У будинку на сусідній вулиці комісія міськради проводить інструментальну експертизу. За словами Богача, вона може тривати до трьох місяців.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube