У Харківському метрополітені вимагають компенсувати майже 95 млн гривень за три місяці простою у 2022 році з держбюджету

У Харківському метрополітені вимагають компенсувати майже 95 млн гривень за три місяці простою у 2022 році з держбюджету

У Харківському метрополітені вимагають компенсувати майже 95 млн гривень за три місяці простою у 2022 році з держбюджету
. Задля економії електроенергії у харківському метрополітені вимикали ексалатори, жовтень 2022. Фото: Суспільне Харків

Харківський метрополітен потребує компенсації витрат, що утворилися за три місяці, коли приміщення використовували як укриття у 2022 році.

Про це повідомили у пресслужбі комунального підприємства.

"Витрати утворилися за період вимушеного простою з 24 лютого по 24 травня 2022 року. За цей період підприємство витратило 94,7 млн гривень на діяльність, яка не пов'язана з перевезенням пасажирів", — сказано у повідомленні.

Зараз метрополітен перебуває у тяжкому фінансовому стані через борги, що виникли через виконання йому не властивих функцій і які, є функціями держави та мають виконуватися виключно органами, уповноваженими на це державою
пресслужба КП "Харківський метрополітен"

У пресслужбі метрополітену зазначають, що згідно з законодавством, вказані витрати повинні компенсувати з держбюджету.

Речник Харківського метрополітену Олексій Бітнер нині не може прокоментувати, чи зверталися щодо компенсації до Кабміну або Верховної Ради та чи планують брати плату за проїзд з пасажирів.

Що відомо про те, як працює метро у Харкові в умовах війни

Метрополітен у Харкові почав роботу в режимі укриття у день російського вторгнення, 24 лютого.

Навесні 2022 року у метрополітені ховалися від обстрілів близько 5 тисяч людей, повідомляла заступниця міського голови Світлана Горбунова-Рубан. У травні 2022 року почали розселяти людей, які ховалися у метро. Метро відновило роботу 24 травня 2022 року.

Станом на травень 2023 року вже майже рік пасажири їздять у метро безплатно. Міський голова Ігор Терехов у грудня 2022 року повідомляв, що на 2023 рік в бюджеті заклали витрати на покриття безплатного проїзду. Нині у метро інтервали руху потягів становлять близько 15-20 хвилин.

Харківський метрополітен слугує укриттям: під час повітряних тривог можна спускатися на станції та перебувати там до відбою. Мето визначили як одне з безпечних місць у Харкові, де можна проводити масові заходи. 13 травня на станції "Захисників України" провели боксерський турнір.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок