Близько 80 людей повернулися до села Вірнопілля на Ізюмщині. Минулої весни та влітку у селі проходила лінія фронту, людей евакуювали. Окупувати населений пункт росіяни не змогли, але обстрілами знищили всю інфраструктуру.
Село пошкоджене більш як на 80%, розповідає староста Ніна Загребельна.
"Ми проводили обстеження й з 200 будинків 79 зовсім зруйновані, шість підлягають легкому ремонту, а всі інші — капітальному. Село розбите зовсім. До війни тут жило 645 людей, а зараз повернулися 84 жителі, в основному люди літнього віку й двоє дітей нині проживають", — говорить Загребельна.
"Відродити село непросто, але хочемо. Нам не вистачає будматеріалів, матраців, продуктів в селі вистачає. Зараз електрики немає, обіцяють нам включити газ та відремонтувати дорогу, підлатати її. Торгові точки також не працюють, раз на тиждень громада привозить хліб, ми роздаємо", — розказує староста села.
До початку повномасштабної війни у Вірнопіллі жили майже 700 людей, нині повернулися 80, розповідає Ніна Загребельна. Каже: бої в селі тривали до 10 вересня.
Микола Кучугура лагодить кухню, яку зруйнував російський удар: "Прибираємо, потроху приберемо, головне, щоб більше сюди не приходили. Прилітало у нас і в хату — стіна обвалилася. Сарай розвалило, на кухні другий поверх обвалило. Опалення ж тепер немає, але нічого відремонтуємо".
Микола — фермер, до повномасштабного вторгнення разом з родиною обробляли землю. Тимчасово оселилися в Ізюмі, бо каже, що його земля замінована.
Електрики, газу та водопостачання зараз у селі немає. Місцеві приїздять лагодити свої хати та кажуть, що будівельних матеріалів не вистачає.
"Якщо сюди світло проведуть, сюди жителі приїдуть, хоч і в наметах жити. Я поки тут не живу, бо мій будинок розбили, я збираюсь будувати його заново. Цвяхи, шифер, руберойд, планки — все, що для будівництва. От світло нам дадуть, все воно буде варитися, рубатися, пилятися", — каже житель Вірнопілля Павло Устименко.
За словами старости села, у Вірнопіллі планують встановити модульні будинки для тих, чиї хати відновити неможливо.
Читайте також
"Щодня по сто снарядів летіло": як живуть люди у зруйнованому Довгенькому на Харківщині
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube