Перейти до основного змісту
У деокупованих громадах Харківщини створять військові адміністрації — заступник голови ОВА

У деокупованих громадах Харківщини створять військові адміністрації — заступник голови ОВА

У деокупованих громадах Харківщини створять військові адміністрації — заступник голови ОВА
. Ізюм, наслідки російської окупації, 14 вересня 2022 року. Фото: Суспільне Харків/В'ячеслав Мавричев

На звільнених від російських окупантів територіях утворять військові адміністрації. У громадах продовжують відновлювати електропостачання та мобільний зв'язок. Повертатися туди небезпечно, поки території повністю не розмінують.

Військові адміністрації створять і там, де колишня українська влада перейшла на бік окупантів. Про це в ефірі "Українського радіо Харків" сказав заступник голови обласної військової адміністрації Роман Семенуха.

"Ми наразі готуємо подання кандидатур для того, щоб утворити військові адміністрації, у тому числі в Куп'янську та Балаклії, які будуть діяти на період воєнного стану. Жодна людина, до речі, яка очолює воєнну районну адміністрацію, не покинула свою роботу і працює з першого дня війни", — сказав Семенуха.

Що буде з опалювальним сезоном, сказати дуже складно

У більшість деокупованих громад доставляють гуманітарну допомогу, зі звільнених територій евакуюють людей, говорить Семенуха.

"Що буде з опалювальним сезоном, сказати дуже складно. Наразі триває відновлення електропостачання. Очікуємо найближчими днями, що воно з’явиться у Балаклії. Дуже важливо також відновити на напрямку Шевченкового, Куп’янська. Водночас треба розуміти, що Куп’янськ тепер гаряча лінія зіткнення, і там прилітає щодня", — говорить Семенуха.

Ключова проблема на звільнених територіях — це розмінування, каже Семенуха.

"Я спілкуюся з іншими областями: уже понад три місяці звільнені Київщина, Чернігівщина і Сумщина — і там розмінування на окремих ділянках триває і досі", — каже заступник голови ХОВА.

Північна Харківщина значно замінована

У Балаклії, Ізюмі, Куп'янську, Шевченковому, Вовчанську вдалося частково відновити інтернет та мобільний зв'язок, каже Семенуха: "Дуже важливо для відновлення мобільного зв’язку і інтернету відновити оптоволоконні магістралі, над цим працюємо, але ми дуже прив’язані до темпів розмінування".

Читайте також: Які населені пункти Харківщини найбільш заміновані: розмова з сапером

"Північна Харківщина значно більш небезпечно замінована. І в нас трапляються сумні випадки, коли люди, на жаль, натрапляють на вибухівку ледь не щодня. Закликаємо всіх бути дуже обережними і все-таки зачекати, поки саперні, інженерні розрахунки зроблять свою роботу, принаймні по основних дорогах", — каже заступник голови ХОВА.

За словами Семенухи, у Великому Бурлуці вдалося відновити українське мовлення, роботи тривають і в Куп'янську.

Що відомо

  • Куп'янськ був окупований майже пів року. Його міський голова Геннадій Мацегора, який представляв політичну партію "Опозиційна платформа — За життя", заявив про підконтрольність міста військам РФ. 28 лютого прокуратура повідомила, що Мацегорі оголосили про підозру в державній зраді. За даними правоохоронців Мацегора брав участь у засіданні, на якому створили підконтрольну Росії "тимчасову цивільну адміністрацію Харківської області".
  • 26 лютого міський голова Балаклії Іван Столбовий підтвердив, що до міста наближаються російські військові. Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов заявив, що Столбовий пішов на співпрацю із загарбниками і виїхав до РФ. З квітня він підозрюється у державній зраді.

Читайте також

У деокупованих громадах на Харківщині запрацюють два банки

"Ізюм, Балаклію занурили у кам'яне сторіччя": волонтер про деокуповані громади на Харківщині

Розтяжки у центральному відділенні та Starlink для виплати пенсій: як у Балаклії відновлює роботу "Укрпошта"

Топ дня

Вибір редакції

На початок