Жителів окупованої Борової на Харківщині закликають запастися їжею та водою

Жителів окупованої Борової на Харківщині закликають запастися їжею та водою

Жителів окупованої Борової на Харківщині закликають запастися їжею та водою
. Борова, лютий 2022 року. Фото: Борівська селищна рада

Через активні бойові дії жителі тимчасово окупованої Борівської громади Харківської області не можуть евакуюватися на підконтрольні Україні території. Людей закликають перебувати в укриттях та чекати на деокупацію.

Про це в етері "Українського радіо Харків" повідомив голова Борівської громади Олександр Тертишний.

За його даними, нині у населених пунктах залишилися близько половини жителів — до 8 тисяч людей.

"Ми тричі на тиждень даємо оперативну інформацію щодо того, що відбувається у громаді. Безумовно, враховуючи питання безпеки, кількість людей, які там залишились, які дають нам інформацію. Займалися передачею гуманітарних вантажів, зокрема, передавали людям для їхніх рідних ліки через Печенізьку дамбу", — каже Тертишний.

Голова громади попередив, що найближчими тижнями ситуація може загостритися.

"Ми чекаємо, що наші Збройні сили повністю очистять від нечисті нашу борівську землю, і скоро ми всі зустрінемося на борівській землі, і ті, хто виїхав, і ті хто там залишився", — каже Тертишний.

За його словами, у очікуванні деокупації жителі громади мають перебувати у безпечних місцях. Також необхідно зробити запас їжі та води.

"Вони [місцеві жителі] не хочуть брати російську гуманітарку, російські кошти, є така інформація. Безумовно, складно там людям жити. Регулярно намагаємось донести, що наша територія буде звільнена. Хоча там зв’язку немає і люди перебувають в інформаційному вакуумі", — говорить голова громади.

За його словами, після звільнення території від окупантів необхідно буде оцінити обсяг руйнувань та підготуватися до опалювального сезону.

Що відомо

  • Збройні сили України розпочали контрнаступ у Харківській області. 8 вересня заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗСУ Олексій Громов повідомив, що на Харківському напрямку українська армія звільнила понад 20 населених пунктів та вклинилися в оборону противника на глибину до 50 км.
  • Ввечері 8 вересня користувачі соцмереж повідомили, що на головній площі Балаклії, яка пів року була в окупації РФ, підняли український прапор. До міста увійшли українські військові. Пізніше це підтвердив президент Володимир Зеленський.
  • 6 вересня міська рада Куп'янська, який перебуває в окупації з 27 лютого, вперше за пів року звернулася до жителів міста у соціальних мережах. Куп'янчан просять підготувати їжу, воду та сховища.
На початок