У центрі Балаклії на Харківщині, яка пів року була в окупації РФ, підняли прапор України

У центрі Балаклії на Харківщині, яка пів року була в окупації РФ, підняли прапор України

У центрі Балаклії на Харківщині, яка пів року була в окупації РФ, підняли прапор України
Info_BA_News | Google Maps

На головній площі Балаклії Ізюмського району Харківської області, яка пів року перебувала під російською окупацією, підняли український прапор. До міста увійшли українські військові.

Фото ввечері 8 вересня публікують користувачі соціальних мереж.

У центрі Балаклії на Харківщині, яка пів року була в окупації РФ, підняли прапор України
Ввечері 8 вересня в центрі Балаклії підняли український прапор. Фото: t.me/Info_BA_News

На кадрах зафіксовано, що на головній площі міста підняли український стяг. Також національний прапор майорить над Балаклійською міськрадою. У місто заїжджає українська військова техніка.

Офіційного підтвердження про звільнення міста у зведенні Генерального штабу Збройних сил України немає. Раніше Генштаб повідомляв про звільнення понад 20 населених пунктів. Проте назви не вказував. Вище військове керівництво України закликає до інформаційної тиші до моменту, коли дозволять повідомляти деталі.

Що відомо

  • 26 лютого міський голова Балаклії Іван Столбовий підтвердив, що до міста наближаються російські військові. 28 лютого стало відомо, що місто зазнало авіаударів. Російські війська зайшли до Балаклії на початку березня. Попри це протягом кількох тижнів міський голова роздавав гуманітарну допомогу від підприємств та волонтерів, регулярно повідомляв про свою діяльність у соцмережах. Потім стало відомо, що мера Балаклії, його заступника та начальника відділу затримали окупанти. Голова Ізюмської райдержадміністрації Степан Масельський повідомив, що Столбовий неушкоджений та вільно пересувається тимчасово окупованим містом.
  • Незабаром з'явилося відео, на якому Столбовий каже, що вирішив залишатися у місті, хоча в нього була можливість поїхати, розповідає про гуманітарну допомогу від окупантів. Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов заявив, що Столбовий пішов на співпрацю із загарбниками і виїхав до РФ. З квітня він підозрюється у державній зраді.
  • У серпні Харківська обласна прокуратура повідомила, що правоохоронці заочно оголосили підозру 49-річному уродженцю Горлівки, який погодився очолити створену окупантами "тимчасову адміністрацію Балаклії".
  • Російські війська обстрілювали Балаклію. Вони умовно поділили територію тимчасово окупованого міста на три зони та заборонили місцевим жителям пересікати їх межі, повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов. Окупанти не погоджували евакуаційних коридорів з Балаклії.

Читайте також

Пропаганда РФ та тиск на бюджетників: як живуть окуповані Куп'янськ та Балаклія на Харківщині

На початок