Харків'янин Сергій, виробник твердопаливних котлів, має замовлень на два місяці вперед. За обладнанням звертаються зі всієї України.
Сергій виробляє пічки для обігріву приміщень дровами, вугіллям та брикетами вже 12 років, розповів чоловік Суспільному.
"За останні три тижні вичерпалися усі складські запаси і зорганізувалася черга на два місяці вперед", — говорить чоловік.
Подібний попит Сергій пам'ятає у 2014 році. Тоді на місяць виробляв від 300 до 600 котлів.
"Економ-варіант необхідно поповнювати паливом кожні дві години. Від 30 тис. грн коштують котли більшого розміру, їх заправляти треба кожні 12 годин. Ціни на автономні котли сягають 150 тис. грн. Найпопулярніший варіант — найдешевший", — розповідає Сергій.
За словами виробника, цех не може працювати на повну потужність через комендантську годину. Нині виробляють вдвічі менше продукції, ніж до повномасштабного вторгнення РФ.
Серед ризиків цього опалювального сезону — можливі обстріли систем газо- та теплопостачання з боку росіян, говорить директор облдепартаменту житлово-комунального господарства Сергій Магдисюк.
Опалювальний сезон на Харківщині планують почати 15 жовтня, але в обладміністрації радять людям утеплити будинки і потурбуватися про альтернативний обігрів житла.
Читайте також
"Газу немає": Барвінківська громада Харківщини під обстрілами РФ готується до зими
Тепла взимку не буде: як живе окупований російською армією Ізюм на Харківщині