Освітянину з окупованого Куп'янська на Харківщині повідомили про підозру

Освітянину з окупованого Куп'янська на Харківщині повідомили про підозру

Освітянину з окупованого Куп'янська на Харківщині повідомили про підозру
. Фото: СБУ у Харківській області │ Google Maps. Колаж: Суспільне Харків

Прокуратура оголосила про підозру освітянину з тимчасово окупованого Куп'янська, який співпрацює з росіянами в обмін на збереження посади.

За матеріалами СБУ, мова йде про начальника відділу освіти Куп’янської міської ради, який добровільно погодився працювати з окупантами.

Зокрема, посадовець возив вчителів Куп'янська в тимчасово окупований Луганськ на "курси перепідготовки", щоб їх "навчили" працювати за російськими та луганськими програмами, зобов'язав освітян підписувати контакти на роботу з "органами влади", які створила окупаційна армія на захоплених територіях, кажуть у Службі безпеки.

Також підозрюваний видав випускникам атестати за стандартами РФ та курував наповнення шкіл російськими підручниками, заборонивши українську символіку, встановило слідство.

За даними прокуратури Харківської області, в СБУ 32-річного посадовця Романа Долгіна чекатимуть 6, 7 та 8 серпня для вручення підозри. Йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до десяти років.

Що відомо

  • Ввечері 27 лютого міський голова Куп'янська Геннадій Мацегора, якого у 2020 році обрали від політичної партії "Опозиційна платформа — За життя", заявив про підконтрольність міста військам РФ.
  • 28 лютого прокуратура повідомила, що Мацегорі оголосили про підозру в державній зраді. Крім того, за даними правоохоронців Мацегора брав участь у засіданні, на якому створили підконтрольну Росії "тимчасову цивільну адміністрацію Харківської області".
  • Також прокуратура повідомила про підозру у держзраді начальнику електромереж, спільниці окупантів, яка курує роздачу грошей, посадовцю залізниці, поліцейській, яка супроводжувала колону РФ в місто, а також двом поліцейським, які під час тимчасової окупації міста Росією правоохоронці передали військовим РФ табельну зброю та набої до неї. Прокуратура підозрює у держзраді й куп'янського начальника електромереж, а також звільнену з поліції криміналістку, керівника центральної міської лікарні й за сумісництвом депутата міської ради.
На початок