На Харківщині представили тимчасового виконувача обов'язків начальника УСБУ

На Харківщині представили тимчасового виконувача обов'язків начальника УСБУ

На Харківщині представили тимчасового виконувача обов'язків начальника УСБУ
. Тимчасовий керівник СБУ на Харківщині Андрій Дармограй. Скріншот з відео Харківської обласної ради

Обов'язки керівника управління СБУ на Харківщині нині виконує Андрій Дармограй.

Керівниця облради Тетяна Єгорова-Луценко представила Андрія Дармограя на сесії Харківської облради 2 липня.

"На сьогодні на мене покладено тимчасове виконання обов'язків начальника управління СБУ у Харківській області. Дуже довго не буду обтяжувати вас своїм послужним списком та проходженням своєї служби в органах Служби безпеки України. Єдине, що хотів зазначити, — колектив і управління СБУ продовжує виконувати свої обов'язки й покладенні завдання у межах компетенції СБУ, здатні виконувати будь-які завдання будь-якої складності. Від себе усім хотів би побажати конструктивних дій і прийняття обґрунтованих рішень", — сказав Дармограй.

Без призначеного керівника СБУ Харківщини працює понад місяць. Романа Дудіна, який очолював управління до цього, звільнили 29 травня. Після робочої поїздки на Харківщину рішення ухвалив президент України Володимир Зеленський.

"Я думаю, що вони свою функцію виконують", — Синєгубов

Регіональне управління СБУ повноцінно працює, сказав в інтерв'ю Суспільному розповів голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

"Є виконувач обов'язків, який бере участь у всіх нарадах абсолютно, є управління структури, які там безпосередньо працюють, тому я думаю, що вони свою функцію виконують. Тим більше, що є вищі органи — Київське управління СБУ, яке надає оцінку тій чи іншій діяльності свого структурного підрозділу", — сказав Синєгубов.

Суспільне запитало Синєгубова про майбутнього очільника СБУ на Харківщині.

"Це буде рішення президента, оскільки ця посада призначається саме наказом президента. Тому ми його чекаємо... Звільнення керівника управління СБУ у Харківській області — це рішення президента. Крапка. Відповідь на питання щодо професійності, коректності поведінки, можливо, злочинності чи не злочинності певних дій — на це мають відповісти, як зазначив президент, правоохоронні органи", — відповів голова ХОВА Олег Синєгубов.

Що відомо

  • Володимир Зеленський звільнив очільника СБУ на Харківщині Романа Дудіна, який очолював управління з березня 2020, через те, що, за його інформацією, він "не працював на захист міста з перших днів повномасштабної війни, а думав тільки про себе особисто". Сам Дудін у публічних коментарях говорив зворотнє і натякав на зловживання з боку поліцейських, представників влади, військових.
  • У лютому 2022 року, перед вторгненням РФ до України, Дудін мав публічний конфлікт з представниками політичної партії "Національний корпус". Керівника штабу "Нацкорпусу" на Харківщині Костянтина Немічева, який нині захищає Харківщину у складі підрозділу "Kraken", Дудін звинуватив у піарі. Немічев заявив, що слова начальника УСБУ не відповідають дійсності й був готовий судитися за брехню.

Читайте також

Про оборону Харкова, окуповані громади та колаборантів — відеоінтерв’ю Синєгубова

На початок