Окупанти поставили на чолі Борової у Харківській області окупанта з Білорусі — селищна рада

Окупанти поставили на чолі Борової у Харківській області окупанта з Білорусі — селищна рада

Окупанти поставили на чолі Борової у Харківській області окупанта з Білорусі — селищна рада
. Борівщина, наслідки російського обстрілу, квітень 2022 рік. Фото: t.me/borova_gromada

Керувати Борівською громадою, яку тимчасово окупували російські військові, призначили очільника білоруського походження Андрія Семашка.

Семашка представили як голову громади 1 червня, повідомляє Борівська селищна рада.

"Громадою керують цивільний очільник білоруського походження Андрій Семашко та військовий комендант з Новосибірська Сергій Роздорожний. Прислужують їм місцеві колаборанти. Андрій Вікторович Семашко, за оперативними даними, раніше був заступником голови, керуючим справами Барановицького виконкому Брестської області Республіки Білорусь. До цього очолював відділ ЖКГ у виконкомі міста Барановичі", — йдеться у повідомленні.

Село Чернещина окупанти закрили на в'їзд та виїзд, повідомляє селищна рада.

"Пускають сюди виключно місцевих жителів. Ймовірно, там знаходиться значна частина ворожих сил. На території громади так само відсутні мобільний зв‘язок та інтернет, немає можливості перевести гроші у готівку чи розрахуватися у магазині карткою, люди виживають без пенсій і зарплат. Продовжується мародерство у домоволодіннях, з яких виїхали господарі. З цими та іншими питаннями деякі мешканці звертаються за допомогою до окупаційної влади, але проблеми не вирішуються", — йдеться у повідомленні.

У центральній лікарні жителі громади отримують ліки, які передали з підконтрольної Україні території.

"Завдяки цьому гуманітарному вантажу наша лікарня тепер забезпечена препаратами інсуліну та іншими життєво важливими медикаментами на тривалий термін. Щоб зменшити рівень води у Сіверському Дінці і полегшити його форсування, окупанти частково відновили зруйновану дамбу на Оскільському водосховищі, тож поступово почала прибувати вода", — йдеться у повідомленні.

Що відомо

  • Борівська громада тимчасово захоплена російськими військовими. Селищна рада повідомляє про те, що в окупантів є проблеми із матеріальним забезпеченням. Російські військові у Радьківському клубі біля Бахтина носять домашній одяг, що був у використанні. З Борівської громади військові РФ вантажівками вивозять врожай. Також російські військові розібрали на запчастини медичний автомобіль Duster, що був закріплений за амбулаторією
  • 28 травня стало відомо, що у громаді російські військові, ймовірно, катують та допитують людей. Також у місцевих підприємців, які не співпрацюють з окупантами, російські військові відбирають бізнес.
На початок