Суд після виборів: представникам Добкіна відмовили у позовах до районних ТВК

Суд після виборів: представникам Добкіна відмовили у позовах до районних ТВК

Суд після виборів: представникам Добкіна відмовили у позовах до районних ТВК
. Суспільне Харків

Харківський окружний адміністративний суд не задовольнив вимог кандидата у мери Харкова Михайла Добкіна до територіальних виборчих комісій в районах, де його представники виявили розбіжності у кількості голосів на користь Ігоря Терехова.

Про це Суспільному розповів Анатолій Родзинський, який представляє Добкіна у суді.

Після відмов у позовах про перерахунок голосів на підставі можливих порушень під час транспортування представники Добкіна окремо позивалися до районних ТВК — Новобаварської, Слобідської, Індустріальної та Основ'янської, розповів Родзинський. За його словами, від перерахунку залежить, чи мав би проводитися у Харкові другий тур виборів міського голови.

"Ми подаємо протоколи дільничних виборчих комісій, де цифри за Терехова є меншими, а цифри за інших кандидатів є більшими. Територіальна виборча комісія, районна та міська, подають свої копії протоколів, і суд каже: вашим протоколам ми не довіряємо, а протоколам, які подає міська влада (районні та міська ТВК — ред.), ми довіряємо. Але це нонсенс, бо кожен член виборчої комісії, спостерігач, кандидат або довірена особа має право отримати копію протоколу дільничної виборчої комісії", — говорить представник Добкіна.

"На жаль, суди відмовляють. Вже три позови розглянуті, оголошені рішення, четвертий позов буде розглянутий", — сказав адвокат.

Родзинський також показав одну з ухвал, в якій суд зазначає, що встановлення факту підробки протоколів не належить до його компетенції: "Суд вимушений констатувати наявність однакових за назвою документів, а саме протоколів дільничних комісій про підрахунок голосів, проте з різним змістом в частині кількісних показників, проте встановлення фактів підробки або фальсифікації певних документів не входить до компетенції адміністративного суду".

За словами Родзинського, ухвали суду першої інстанції оскаржуватимуть.

Що відомо

  • За позовами спостерігачів "Опори" до районних ТВК Харківський окружний адмінсуд також відмовив позивачам. "Опора" заявила, що оскаржуватиме ухвали в апеляційному суді. У районних ТВК фальсифікації заперечували, проти задоволення позовів також виступала третя особа — представники Ігоря Терехова.

На початок