У Харкові турагенція продавала негативні ПЛР-тести — СБУ

У Харкові турагенція продавала негативні ПЛР-тести — СБУ

У Харкові турагенція продавала негативні ПЛР-тести — СБУ
. СБУ

У Харкові Служба безпеки України з прокуратурою виявили турагенцію та медлабораторію, які, за версією слідства, підробляли негативні ПЛР-тести для виїзду клієнтів закордон.

Турагенцію та лабораторію викрили у шахрайстві у великих розмірах(ч. 4 ст. 190 КК України), йдеться на сайті Офісу генпрокурора.

За даними слідства, працівники турагентства пропонували клієнтам придбати негативний результат ПЛР-тесту на COVID-19 для виїзду закордон та уникнення 14-денної самоізоляції після повернення.

Читайте також: Купили сертифікат: у Харкові у лікарнях виявляють псевдовакцинованих

"Клієнти перераховували гроші на картку працівників турагентства та відправляли фото закордонного паспорта. Документи надсилалися до медичної лабораторії, де виписувалися фальсифіковані результати ПЛР-тестів та вносилася неправдива інформація в електронну систему охорони здоров'я, з якої вона потрапляла у додаток "Вдома", — повідомили на сайті генпрокурора.

СБУ стверджує, на цьому заробляли до 500 тисяч гривень на місяць. Забір зразків лабораторія не проводила — виявили слідчі. Вони підрахували, що на місяць лабораторія виготовляла 600 підроблених документів для турагенції.

Слідчі обшукали офіси лабораторії, турагенції та домівки фігурантів та вилучили фальсифіковані довідки, техніку та чернетки. Нині фігурантам готуються оголосити підозру.

Що відомо

  • На початку вересня прокуратура вже повідомляла про викриття приватних лабораторій, які підробляли результати ПЛР-тестів на Харківщині.
На початок