Староста села, косплеєрки та байкери: третій випуск "Умандрували: за Харковом"

Староста села, косплеєрки та байкери: третій випуск "Умандрували: за Харковом"

Староста села, косплеєрки та байкери: третій випуск "Умандрували: за Харковом"
. Суспільне Харків

Герої третього епізоду "Умандрували: за Харковом" — староста села Верхній Бишкин Євгеній Полонський, організаторки косплей-фестивалю та клуб байкерів "Чорний дим". Географія мандрів — колишній Первомайський, а нині Лозівський район.

Мріяв грати рок, а став старостою й повертає молодь у село

Євгеній Полонський з грудня 2020 року очолює село Верхній Бишкин Олексіївської громади. Сюди він переїхав з Харкова.

"Я народився у місті Первомайський. І всі свої шкільні канікули та вихідні дні я проводив тут, у Верхньому Бишкині. Після того як я закінчив школу, мене потягнуло у велике місто. Це був Харків. Я мріяв грати рок-музику. Але йшли роки, і я дорослішав. В один момент, це було, коли помер Стів Джобс, і його порізали на цитати, я почув: "Уяви собі місце, де б ти хотів провести останній тиждень свого життя, переїдь туди та живи там". І у цей момент я уявив Верхній Бишкин, так я тут опинився. У підсумку придбав собі козу, щоб було молоко своє. З грудня я працюю старостою села у Верхньобишкинському старостинському окрузі. Староста — це людина, яка є провідником між звичайним мешканцем громади та владою", розказує Євгеній.

За його словами, у селі прописані 160 людей, але живуть менше. Полонський каже, його село з тих, що вимирають.

"У нас середній вік 65+, мабуть. Ми маємо рейсовий автобус два рази на тиждень — вівторок і субота. Ще у нас є соціальний автобус, він абсолютно безкоштовний для жителів громади. Він наразі у нас один раз на тиждень, щонеділі. Ще з соціальних проєктів у нас є соціальний перукар. Декілька разів на місяць вона приїздить. Стаціонарного магазину у нас немає, тому що це нерентабельно. Ніхто з ФОПів не хоче за це братися. Школа у нас зруйнована уже, мабуть, десятиліття. До нас приїжджає шкільний автобус, і це 12 км", каже Євгеній Полонський.

"На жаль, село Верхній Бишкин є вимираючим селом. Я прикладу максимум зусиль, щоб привернути увагу молоді й молодих сімей до цього села. Тому що я хочу, щоб і моя донька зростала тут з іншими дітьми, і у мене були друзі. Усі наші програми спрямовані на те, щоб привернути увагу молоді до приїзду в село", говорить Євгеній.

Косплеєрки з Первомайського

У Первомайському відбувся перший косплей-фестиваль "PokemonFest". Одна з його організаторок Хельга Борисенко розповідає, вирішила з подругою заснувати власний косплей-фест, коли подібні заходи перестали проводити масово.

"Коли фестивалі почали зникати з мапи України, а ми такі: "А фестів-то немає, а куди ми поїдемо — нікуди ми не поїдемо, а давайте до нас всіх привеземо". Електричка поруч, там 2 години від Харкова, і ви вже тут, в Первомайському", — говорить співорганізаторка фестивалю Алла Воронова.

"Нас в команді восьмеро: це мама двох дітей, це акторка, це айтівець, це державний службовець, це кондитерка, це працівник ПК "Хімік", професійна режисерка і друг Женя", — каже Алла.

Первомайські байкери

У Первомайському вже близько 10 років існує клуб байкерів "Чорний дим". У його складі — люди різного віку, професій, проте захоплення у них спільне — мотоцикли.

"Коли мені було 10 років, я сів на мотоцикл і уже 26 років там", — розповідає байкер Денис Перлов.

"Чорний дим" сформувався, коли чоловіки почали помічати одне одного на дорогах міста, байкери познайомилися та об'єдналися. Щоб приєднатися до клубу, треба пройти випробувальний термін, каже Денис.

Читайте також

Фермер-блогер, тропічний сад та пермакультура: перший випуск "Умандрували: за Харковом"

Олійниця, випічка та розписи власноруч: другий випуск "Умандрували: за Харковом"

На початок