Доплати молодим медикам і навчання коштом громади: у Лозовій на Харківщині шукають лікарів

Доплати молодим медикам і навчання коштом громади: у Лозовій на Харківщині шукають лікарів

Доплати молодим медикам і навчання коштом громади: у Лозовій на Харківщині шукають лікарів
. Суспільне Харків

У Лозовій на Харківщині студентів-медиків можуть оплатити навчання, а молодим спеціалістам виплачують 5 тисяч гривень до зарплати та надають житло. Умова — медик має працювати у міській лікарні.

Про три програми заохочення медиків у Лозовій розповів в ефірі "Сьогодні. Головне" на Суспільному Харків заступник Лозівського міського голови Ашот Керопов.

На вторинній ланці медицини у лікарнях Лозової бракує понад 50 спеціалістів. Це хірурги, ендокринологи, педіатри, дитячі стоматологи, урологи, каже Керопов. Щоб набрати штат, громада готова оплачувати навчання студентів у медвишах, якщо ті повернуться до міста і відпрацюють у лікарні 10 років.

"Лікар може жити в нашому службовому житлі. Ми виділяємо не менше 50 тисяч гривень для благоустрою цієї квартири. Проте крім трьох студентів, які зараз навчаються в медуніверситеті на 3-4 курсах, інших охочих немає. Було четверо студентів, але один перейшов на бюджет і розірвав договір", — каже Керопов.

Дивіться також: Інфікувалася на роботі: історія медпрацівниці з Лозової

У громаді також доплачують молодим медикам по 5 тисяч гривень до зарплати протягом двох років. Програма діє з жовтня цього року. Нині доплати отримують п’ять медпрацівників, які щойно вийшли на роботу, розповів Керопов.

"Інша програма — це ми заохочуємо медиків, які надають послуги дитячої стоматології. Не всі стоматологи хочуть працювати з дітьми. Для цього треба проходити додаткове навчання. Тому ми заохочуємо тих медиків, які перепрофілювались, і поки вони працюють — будуть отримувати ці доплати", — каже Керопов. Про суму доплат обіцяв повідомити згодом.

Лікарів, які обслуговують хворих із COVID, у спеціалізованому стаціонарі на 175 ліжок у Лозовій вистачає.

"Ми перепрофілювали стаціонар №2 виключно під ковідних хворих. Кисень подається на всі 100% ліжок. У разі гострої потреби ми будемо готові збільшити кількість місць, які також будуть забезпечені киснем", — каже Керопов.

Читайте також: Закриття дитячого відділення у лікарні Куп'янська на Харківщині: чому та коли відновить роботу
На початок