Позивачі у справі про обрання Терехова секретарем Харківської міськради готують касацію

Позивачі у справі про обрання Терехова секретарем Харківської міськради готують касацію

Позивачі у справі про обрання Терехова секретарем Харківської міськради готують касацію
. city.kharkov.ua

Позивачі у справі про обрання Ігоря Терехова секретарем міськради оскаржуватимуть рішення апеляційного суду у найвищій інстанції — Верховному суді.

Про це Суспільному 21 липня повідомив один з позивачів у справі — депутат Харківської міськради Дмитро Булах. За його словами, днями депутатам стало відомо, що 8 липня колегія суддів Другого апеляційного адміністративного суду під головуванням судді Сергія Жигилія розглянула позов у спрощеному провадженні і відмовила у вимогах позивачів, залишивши без змін рішення окружного адмінсуду від 2 квітня.

"Ми не згодні і з рішенням першої інстанції, і з апеляцією. По-перше, на наш погляд, такі суспільно важливі справи повинні розглядатися виключно у відкритому провадженні, із залученням сторін, громадськості, оскільки йдеться про організацію влади у нашому місті. І наші права, і права будь-якого харків'янина порушені, адже, на наш погляд, процедура визнання повноважень Кернеса та обрання Терехова була порушена", — сказав Булах.

Позивачі у справі про обрання Терехова секретарем Харківської міськради готують касацію
Голова міської виборчої комісії Ольга Мозгова вручає депутатський значок Ігорю Терехову на першій сесії міськради нового скликання 9 грудня 2020 року. Терехова обрали секретарем 73 голосами "за". Суспільне Харків

Апеляційний суд зазначив, що "будь-яка справа може розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження, окрім тих, які обов'язково повинніЇх визначено частиною 4 статті 12 та частиною 4 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України розглядатися за правилами загального позовного провадження". Ухвалюючи рішення, суд погодився з позицією Харківської міськради, що у скаржників "не виникло права, за захистом якого вони звернулись".

"Оскільки позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 не є учасниками (суб'єктами) правовідносин, які виникли з прийняттям оскаржуваного рішення, яке є правовим актом ненормативного характеру (стосується обрання на посаду конкретної особи), то і відповідно не породжує для позивачів і права на захист", — йдеться у рішенні.

Колега Булаха і ще один позивач у справі Ігор Черняк вважає мотиваційну частину рішення суду "окремим шедевром правозастосовчої практики". "Оскаржити рішення про обрання Терехова секретарем міськради може... тільки сам Терехов!" — прокоментував рішення суду у Facebook Черняк.

"Я впевнений, що Верховний суд перегляне це рішення, але тут питання у часі. Думаю, що у світлі реформи правосуддя ці рішення отримають адекватну оцінку", — каже Дмитро Булах.

На оскарження рішення до Верховного суду у сторін є 30 днів.

Що відомо

  • У лютому 2021 року депутати від партії "Блок Світличної "Разом!" Ігор Черняк, Дмитро Булах, Максим Радченко та депутатка "Слуги народу" Аліна Мустафаєва подали позов з вимогою скасувати та визнати протиправним рішення про обрання Ігоря Терехова секретарем міської ради Харкова.
  • Позивачі вказували на те, що рішення про призначення Терехова секретарем ухвалили "з порушенням вимог чинного законодавства" та "правової процедури". На їх переконання, обраний мером Геннадій Кернес не набув повноважень, адже не склав присяги на першій сесії, тому "не мав права та законних підстав" пропонувати міськраді обрати Терехова секретарем міськради.
  • Харківський окружний адмінсуд вирішив розглядати справу у спрощеному вигляді без виклику сторін. Депутати клопотали про розгляд за участі сторін, однак суд, за даними позивачів, залишив це клопотання без уваги.
  • 2 квітня 2021 року Харківський окружний адміністративний суд відмовив у задоволенні позову депутатів. Посилаючись на змінений незадовго до смерті Кернеса Регламент міськради, суд вирішив, що Терехова законно обрали секретарем, а позивачі не надали доказів, що новообраний мер не набув повноважень.
На початок