Управління покарань на Харківщині пікетували через забруднення річки Уди

Управління покарань на Харківщині пікетували через забруднення річки Уди

Управління покарань на Харківщині пікетували через забруднення річки Уди
. Суспільне Харків

Близько двох десятків людей 13 травня пікетували регіональне управління кримінальних покарань. Учасники протесту впевнені, що Темнівська виправна колонія у Харківському районі скидає пластик в річку Уди.

У Євгена Васильченка з Харкова у селищі Есхар, де протікає річка, є дача.

"Ми приходимо до річки, до берега, подивимося — і все. Плаває, що хочеш. Вони нічого не прибирають, зовсім і не думають", — говорить учасник протесту.

На акцію принесли відро з пластиковим пилом та сміттям, що виловили з річки.

Темнівську колонію на Харківщині пікетували через забруднення річку
Суспільне Харків

"Це опиниться у нашій з вами печінці — за харчовим ланцюгом. Це їсть риба, птиця. Сучасні модульні очисні споруди, які можна збудувати просто на території Темнівської колонії, коштують близько 6-7 мільйонів", — говорить координатор громадської організації "Зелений фронт" Олександр Богданіс.

Темнівську колонію на Харківщині пікетували через забруднення річку

На забруднення річки Уди пластиком скаржаться представники трьох громад на Харківщині. Вони вважають, що річку забруднює цех Темнівської виправної колонії, де переробляють пластикові пляшки.

У березні ініціативна група запросила туди екологів, які взяли проби води. За порушення та засмічення річки екоінспекція виписали штрафи на загальну суму трохи більше півтори тисячі гривень та зобов'язали розчистити річку.

За місяць після взяття проб в селищі Бабаї, що за 25 кілометрів від виправної колонії, волонтери знайшли острів зі сміття завдовжки пів сотні метрів.

У Темнівській виправній колонії не заперечують: є проблеми з каналізацією. Понад 10 років тому невідомі пошкодили трубу, що з'єднувала насосну станцію та очисні споруди, повідомила речниця регіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Ольга Кузнєцова. Тепер замінювати потрібно 15 кілометрів системи.

"Після капітального ремонту у 2014 році була спроба запустити цю систему. Але внаслідок її незадовільного стану цього не відбулося. На даний час для ремонту системи водовідведення потрібно близько 14,5 мільйонів гривень", — говорить Кузнєцова.

Темнівську колонію на Харківщині пікетували через забруднення річку
Суспільне Харків

Тривала акція понад годину — до учасників ніхто не вийшов. Акціянти зібрали підписи під зверненням з вимогами керівництву управління. Всередину їх не пропустила охорона.

Чи оскаржуватимуть штрафи від екоінспекції та чи допомагатимуть розчищати річку представники колонії, в управлінні Суспільному не відповіли. Прокуратура ж разом з Державним бюро розслідувань відкрила два кримінальних провадження: проти колонії через засмічення річки Уди та посадовців — через привласнення бюджетних коштів, розповів речник прокуратури області Дмитро Чубенко.

"Оскільки ми розуміємо, що за дуже короткий період це лише одна доба, це обладнання вийшло з ладу. Можливо, це якась оборудка чиновників, які встановили дешеве обладнання. Надалі вони здійснили його крадіжку, аби неможливо було встановити, що це обладнання не відповідає технічним вимогам", — говорить Чубенко.

Поки підозру нікому не висували — підраховують збитки та збирають докази.

На початок