Забруднення річки Уди: екологи перевіряють діяльність цеху з переробки пластику в колонії

Забруднення річки Уди: екологи перевіряють діяльність цеху з переробки пластику в колонії

Забруднення річки Уди: екологи перевіряють діяльність цеху з переробки пластику в колонії Суспільне Харків

Комісія екоінспекції з 26 березня перевіряє діяльність цеху з переробки пластику, що працює у Темнівській виправній колонії. Результати мають оголосити за тиждень, у колонії ситуацію не пояснюють.

Про перевірку діяльності цеху просили представники трьох громад на Харківщині. Скаржаться, що викиди з цеху засмічують річку Уди. Екологи запросили дозволи та взяли проби води.

Забруднення місцеві спостерігають останні п'ять років. Вимагають, щоб на підприємстві встановили очисні фільтри, а річку розчистили.

Забруднення річки Уди: екологи перевіряють діяльність цеху виправної колонії з переробки пластикуСуспільне Харків

Володимир Моісєєв зі Змієва показує пластик та відходи, що плавають в Удах. Відтоді, як кілька років тому помітив забруднення води, долучився до ініціативної групи.

"Я тут проходив чотири рази цю річку повністю. Як мінімум, це все тут з 2015 року. Можна мішок пластику назбирати на березі. Темнівська виправна колонія — за кілька сотень метрів від берега річки. Течія несе пластик й нижче, де річка впадає у Сіверський Донець із прісною водою", — розповідає Моісєєв.

Депутатка Новопокровської селищної ради Анна Смоловик розповідає про звернення від місцевих жителів до сільради.

"Ці дрібні шматочки пластику розпадаються на ще дрібніші, на мікропластик, і він буквально всепроникаючий. Це явно відходи якогось виробництва", — говорить Смоловик.

Забруднення річки Уди: екологи перевіряють діяльність цеху виправної колонії з переробки пластикуСуспільне Харків

У колонії кілька років працює цех, де ув'язнені переробляють пластикові пляшки на вторсировину. Харківська компанія з переробки виробничих відходів передала туди обладнання. Як повідомив виконавчий директор компанії Дмитро Войхевич, відтоді процеси контролює керівництво колонії.

У цеху мали б встановити фільтри попереднього очищення для викидів, каже представник громадської організації "Зелений фронт"е Олександр Богданіс.

"Вони працюють, вони й мають скидати зливові води з тим ступенем очищення, яке допускають відповідні стандарти. Ні, не тільки попереднього очищення стоків, немає і ливнівки. Тепер це виймати з річки — величезні витрати. Це спецфільтр, спецобладнання", — говорить Богданіс.

За його словами, колонію два роки тому в рамках моніторингу перевірив представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини та виявив недотримання норм ставлення до ув'язнених, а також забруднення довкілля.

Забруднення річки Уди: екологи перевіряють діяльність цеху виправної колонії з переробки пластикуСуспільне Харків

Представники Зміївської, Безлюдівської та Новопокровської громад кілька років намагаються призупинити роботу підприємства, аж поки воно не встановить очисне обладнання.

"Для переробки пластику в природи немає механізмів. Все, що потрапило в природу, рано чи пізно опиниться у нас в печінці", — зазначає Богданіс.

Сьогодні запросили на перевірку екоінспекцію, також прийшла депутатка.

Всередину пропустили тільки інспекторів. Вони мають перевірити дозвільні документи на викиди та відібрати проби води з річки. Представники ж громад кажуть: якщо не отримають відповідь за 10 днів, звернуться до поліції — про перешкоджання діяльності.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди