"Економили паливо": в ДБР повідомили, чому в Чугуєві допускали конвеєрні зльоти Ан-26

"Економили паливо": в ДБР повідомили, чому в Чугуєві допускали конвеєрні зльоти Ан-26

"Економили паливо": в ДБР повідомили, чому в Чугуєві допускали конвеєрні зльоти Ан-26
.

Військове керівництво допускало спільне навчання курсантів-льотчиків та курсантів-штурманів та конвеєрні польоти з метою економії часу навчання та палива.

До такого висновку дійшли у Державному бюро розслідувань України за результатами розслідування катастрофи Ан-26 на Харківщині.

"Здійснення зльоту способом конвеєру здійснювалося з метою економії часу на польоти, а також палива, якого не вистачало для забезпечення належного виконання програми льотчиків та штурманів", — сказав на брифінгу 13 травня начальник відділу Головного слідчого управління ДБР Вадим Приймачок.

За його словами, такі польоти відбувалися не тільки у день катастрофи 25 вересня, а й раніше, з іншими членами екіпажу.

"Дійсно, палива не вистачало, але це не давало права ні керівникам, ні Командувачам Повітряних сил, іншим керівникам військовим, за рахунок економії часу та палива ризикувати життям і здоров’ям курсантів. Статути писалися кров’ю", — сказав Приймачок.

"В салоні має бути не більше 10 курсантів-штурманів, для яких є визначені 10 робочих місць. З кожним з них проводить роботу під час польоту штурман-інструктор. Якщо за штурвал-літака сідає курсант-льотчик, який не має відповідних навичок, з курсантами-штурманами на борту — це те саме, що для водія автобуса під час першої поїздки заповнити повний автобус людьми", — додав він.

Читайте також: Двоє курсантів не полетіли на Ан-26, що розбився на Харківщині — ДБР

Він наголосив, що керівництво не мало права "економією палива та часу переповнювати салони літаків, порушувати навчальні програми", оскільки навчальні програми курсантів-льотчиків та курсантів-штурманів відрізняються.

"Якщо, наприклад, перший політ для курсантів-штурманів мав виконуватися, нормативно визначено, тривалістю у 40 хвилин, то інша вправа, яку виконував льотчик, передбачала тривалість 12 хвилин. 12 хвилин літак був у повітрі, а записано було курсанту-штурману у льотну книжку, що він літав 40 хвилин. Ми бачимо, що є пришвидшення програм, фальсифікація програм навчання курсантів", — зазначив Приймачок.

Що відомо

  • В авіакатастрофі військового Ан-26 25 вересня загинули 26 людей: 19 курсантів та 7 офіцерів, члени екіпажу. Вижив курсант В'ячеслав Золочевський.
  • За фактом катастрофи відкрили кримінальне провадження за фактом порушення правил польотів та підготовки до них, що спричинило катастрофу та тяжкі наслідки (ст. 416 КК України).
  • У справі про катастрофу Ан-26 шестеро підозрюваних.
  • 6 травня у ДБР повідомили про завершення розслідування.
  • Основною причиною падіння Ан-26 під Чугуєвом, за висновком ДБР, став дозвіл керівництва на польоти конвеєрним способом.
На початок