20 чоловіків долучилися до онлайн-проєкту харківського Центру гендерної культури "Татусь на карантині". Протягом трьох місяців татусі викладали фото, як займаються хатніми справами та проводять час із дітьми.
Один з учасників акції Микола Сапелкін — батько двох синів. Працює у сільраді, робочий день — вісім годин, частина роботи — віддалена. Семінари слухає разом із молодшим сином Мирославом.
"Я семінари проходжу зараз. Він в мене навушник бере, слухає, що там мені розповідають... Перш за все, я сам розділяю ці погляди стосовно гендерної рівності й безпосередньо в сім'ї, що і батько, і мати повинні ну якось збалансовувати увагу до дитини, до дітей", — розповів Сапелкін.
Зі старшим 11-річним Матвієм вчать уроки.
"Англійську мову допомагаю, математику та історію. Все інше, в принципі, самостійно намагається. Інші гуманітарні якісь предмети, то вже мама допомагає", — розповів Микола.
Вихідними батько готує родині сніданки, після роботи доглядає молодшого сина: "Там горщик винести, помити, його дістати з ванної, покласти змінити памперс".
Одне із завдань для учасників — публікувати родинні фото у соцмережах, розповідає речниця Центру гендерної культури Дар'я Велигодська:
"Світлини були різноманітні — і допомога дітям з домашніми завданнями, допомога дружині у приготуванні їжі, прибирання. Основна ідея, що татусь є чоловіком, який не тільки працює поза домом, а ще й допомагає активно своїй родині".
За словами Велигодської, за цей час долучилися 20 чоловіків з Харкова, Луганської та Донецької областей.