На початку весни збільшується кількість пацієнтів з інсультами, інфарктами та гіпертонічними кризами. Серед причин — різкі перепади температури.
Про це на сторінці Facebook-сторінці Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні розповіла завідувачка кардіологічного відділення Ольга Вербовська.
З її слів, метеозалежністьМетеозалежність — реакція організму на зміну погоди найхарактернішою є для гіпертоніків. Вплив погоди, атмосферного тиску, особливо різких перепадів змін температури повітря відчувають люди із серцево-судинними захворюваннями. Метеочутливість та метеозалежність можуть проявлятися метеопатіямиМетеопатія — зміна загального стану організму, яка зумовлена зміною погоди в умовах звичного клімату.
"Березень є дуже складним місяцем, оскільки перепади температури є різкими. Спочатку — сонце і тепла весняна погода, потім — похолодання з дощем і вітром. Така нестабільна погода погіршує самопочуття хворих. За статистикою, десь 75% пацієнтів відчувають погіршення стану здоров’я через зміни погоди або за день-два напередодні погано себе почувають через майбутні перепади температури", — каже Ольга Вербовська.
У пацієнтів, які мають тиск вище 140 на 90 міліметрів ртутного стовпчика та встановлений діагноз артеріальної гіпертензії, може виникнути гіпертензивний артеріальний криз.

"Гіпертензивні кризи — це раптове підвищення артеріального тиску і погіршення самопочуття пацієнта. Пов’язане з такими симптомами: головний біль, запаморочення, нудота, блювота, серцебиття, болі в серці, аритмії. Це ускладнення може призвести до складніших наслідків для пацієнта і завершитися інсультом або інфарктом міокарда", — пояснює Ольга Вербовська.
Для того, щоб уникнути гіпертонічного кризу, кардіологиня радить:
- контролювати приймання лікарських препаратів;
- більше відпочивати, намагатися не втомлюватися фізично і розумово;
- достатньо спати;
- більше гуляти на свіжому повітрі;
- вживати вітаміни;
- більше ходити — хоча б 10 тисяч кроків на день;
- робити гімнастику, зарядку,
- вживати якомога менше солодощів у раціоні;
- часто і постійно пити якісну воду.
Лікарка додає: якщо у вас погіршується самопочуття, не зволікайте та звертайтеся за медичною допомогою. Для запису на консультацію чи обстеження до лікарів-кардіологів телефонуйте:
- у контакт-центр консультативної поліклініки центральної міської клінічної лікарні (вулиця Гетьмана Мазепи, 114) — 095 103 10 30; 067 099 91 11;
- у консультативно-діагностичне відділення в мікрорайоні Пасічна — 067 201 43 84.
Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, WhatsApp, Instagram, TikTok та YouTube